V třetím přípravném utkání v rámci soustředění Votroci remizovali

9. 2. 2017   |   Redakce
Jako generálku před blížící se e-Pojisteni.cz ligou sehráli Votroci utkání se slovinským týmem NK Celje. Do vedení šli opět po povedeném začátku, kdy se hned ve dvanácté minutě prosadil Martan, ovšem za sedm minut bylo srovnáno gólem z pokutového kopu, který proměnil Čirjak.

V přípravných zápasech, které Votroci sehráli v rámci chorvatského soustředění, měli vstupy do utkání vždy na jedničku. Soupeře uzamkli před jeho pokutovým územím, rychlými a hlavně kolmými přihrávkami překonávali soupeřovu defenzivu a co je hlavní, vždy se dokázali prosadit střelecky. Nejinak tomu bylo i proti Celje, když si Mára Plašil poradil na své levé straně se soupeřem, poslal dlouhý centr do vápny, kde ho lehkou tečí ještě přizvedl jeden z bránících protihráčů. Míč tak skončil na kopačce nabíhajícího Ládi Martana, který si ho zpracoval a nártem, podél slovinského gólmana Kotnika, ho poslal do sítě na zadní tyč, 1:0.

Následující minuty byly i nadále pod kontrolou hostujícího týmu, až do osmnácté minuty, kdy Roman Polom chyboval a nabídnul šanci Volašovi v soupeřově dresu. Ottmar mu však všasným vyběhnutím příležitost zlikvidoval. Ovšem soupeř se do Votroků zakousl a o minutu později si vykoledoval pokutový kop. K jeho provedení se postavil Čirjak, který nadvakrát Radima Ottmara překonal, 1:1.

Po pohledném úvodu následovaly minuty boje, kdy přítomní diváci mohli vidět chyby na obou stranách. Ty plynuly jednak z poměrně nerovného terénu, a jednak ze silného větru, který doprovázel celé utkání. Votroci hrozili hlavně po zatažených míčích od Pavla Černého a Ládi Martana. Jejich centry však konečného adresáta na zakončení nenašly.

Nepříjemná situace přišla v 37. minutě, kdy šel do zablokování míče na vlastní polovině Adam Vlkanova, jeho nataženou nohu trefil míč a po dopadu celým tělem na nezpevněný kotník Adam vykřiknul bolestí. Prvotní diagnóza zní, přetržené vazy v kotníku. Šikovný královéhradecký záložník ještě v průběhu úvodního dějství odcestoval do nemocnice ve slovinském Koperu a bude se muset několik týdnů bez fotbalu obejít.

Do druhé půle trenéři vystřídali většinu kádru. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale bez větších šancí na obou stranách. Nebezpečný byl hlavně Tomáš Malinský, který dělal soupeřově obraně svojí rychlostí potíže. Bohužel ani jeho průniky střídajícího Rozmana v brance hostí gólově neohrozily. Na hrotu byl také vidět Libor Žondra, jenže jeho ohromná postava hodně lákala rozhodčího k odpískání nedovolené hry, takže Libor ke konci zápasu již skoro nevěděl, jak může a nesmí hrát.

Poslední přípravné utkání nám tak nabídlo remízu a do ligy nám vzalo jednoho z bojovníků. Nyní se již všichni těšíme na první jarní kolo, ve kterém hostíme 19. února Duklu Praha. Doufejme, že soustředění hráče do jarních bojů zocelilo a že se jim bude dařit jak herně, tak hlavně výsledkově.

NK Celje - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)

Branky: 19. Čirjak - 12. Martan, Rozhodčí: Kapular - Katič, Pašič
NK Celje: Kotnik (46. Rozman) - Igralec A. (46. Brecl), Džinič (77. Hadžič), Travner ( 46. Igralec B.), Čirjak ( 77. Kous) - Plšek (77. Šporn), Cvek (77. Puncaršek) - Podlogar (77. Koshman), Cvijanovič (63. Rahimovič), Belič (56. Požeg) - Volaš (77. Pečnik)
FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) - Krátký (46. Milan Černý), Chleboun (46. Bederka), Polom (46. Nosek), Plašil (46. Mudra) - Janoušek, Černý Pavel (63. Trubač) - Martan (46. Súkenník), Vlkanova (37. Malinský), Trubač (46. Šípek) - Pázler (46. Žondra).