V posledním letošním utkání junioři prohráli na Spartě vysoko 0:5

30. 11. 2015   |   Redakce
Mladí Votroci si ze Strahova odvezli vysokou prohru a po půlce soutěže jsou na jedenácté příčce.

AC Sparta Praha jun. – FC Hradec Králové 5:0 (3:0)

AC Sparta Praha: Kabele – Piško, Kadlec (75. Hovorka), Kulhánek, Záviška (82. Špaček), Sáček (82. Rajmon), Kitanovič (58. Císařovský), Čavoš, Matoušek (67. Cabadaj), Surmaj, Čapek.
FC Hradec Králové: Ikizgül – Hlavsa, Vyšehrad, Hable, Zdržálek (62. Dědeček) - Václavek, Fenz (71. Holeš), Brokeš, Zezula, Shejbal - Kraják

Branky: 7. a 31. Matoušek, 14. Záviška, 77. Surmaj, 84. Čapek. Rozhodčí: Nenadál – Kotalík, Koval. ŽK: bez karet. Diváci: 100.

Sparta vstoupila do zápasu dobře a od úvodních minut bylo jasné, že Votroci to budou mít na půdě leadera Juniorské ligy těžké. Domácí se ujali vedení již v sedmé minutě, když si po rozehrání standardní situace naběhl na přední tyč Martin Matoušek a přízemní střelou míč umístil přesně ke vzdálenější pravé tyči.

Sparťany úvodní gól uklidnil a na bránu Varola Ikizgüla se valil jeden útok za druhým a po jednom z nich se po čtrnácti minutách dostal uprostřed šestnáctky k odraženému míči Jan Záviška, který přízemní střelou zamířil přesně k pravé tyči a zvýšil na 2:0.

První poločas zakončil svým druhým gólem sparťan Martin Matoušek, na jehož branku mohl odpovědět v závěru prvního poločasu po centru Dominika Zadržálka na vzdálenější tyči Ondřej Brokeš, jeho hlavička ale zamířila těsně nad.

Fotbalisté Hradce Králové po přestávce zlepšili hru a krátce nato mohli korigovat skóre, jenže Petr Václavek pálil v obrovské šanci z blízkosti u pravé tyče trestuhodně nad. Sparta pokračovala v ofenzivním pojetí hry a zakládala jednu nebezpečnou akci za druhou.

Další gól ovšem padl až třináct minut před koncem, když se David Surmaj dostal k dorážce a z blízkosti míč poslal pod břevno. Domácí hráči zakončili parádní výkon velice pohlednou akcí, když střídající Jan Špaček skvěle odcentroval z levé strany hřiště a za obranou našel nabíhajícího Davida Čapka, který hlavou zamířil pod horní tyč a upravil výsledek na konečných 5:0.