V posledním kole juniorka bez úspěchu

1. 6. 2015   |   Redakce
V závěrečném kole Juniorské ligy zavítali do Orlické kotliny Jihočeši. V dusném počasí a tropické teplotě se hrál docela svižný fotbal.

FC Hradec Králové – SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:2)

Branky: 28. Škoda, 30. Vaněk, 89. Schertler Karty: 88. Vobejda (HKR) – 90. Held (CEB)

FC Hradec Králové: Jehlička (46. Ordelt) – Drozd D., Heger, Ptáček, Fenz, Lacina, Drozd P., Vyšehrad, Langr, Kraják L., Pago (46. Vobejda).

SK Dynamo Č. Budějovice: Coufal (66. Pavelec) – Janoch, Hrachovec, Křiváček (52. Tušer), Jenne, Held, Otepka, Vaněk, Čadek, Škoda, Bálek. Rozhodčí: Petřík – Fišer, Vlček.

Diváci: 56

První půlhodinu nic nenasvědčovalo tomu, že všechny bodu si povezou domů Českobudějovičtí. Domácí dobře kombinovali, ale do větších šancí je hosté ve žlutém nepouštěli. Naopak to byli oni, kteří využívali každou příležitost k brejku a k zakončení. Poprvé se jim to povedlo ve 28. minutě, kdy chybu v rozehrávce potrestal zkušený Michal Škoda 0:1. O dvě minuty později se blýskl povedeným technickým kouskem Vaněk, když obstřelil k pravé tyči Jehličku. Domácí odpověděli Lacinou, ale ten střílel nad.

Na konci 60. minuty se zaskvěl skvělým zákrokem Ordelt, jenž v poločase vystřídal Jehličku, proti osamocenému Škodovi. I když se domácí vehementně snažili s výsledkem něco udělat, naráželi na dobře organizovanou obranu. Tentokrát se jim nedařily ani standardní situace. I když ta poslední po dobře rozehraném přímém kopu D. Drozda a Vobejdově přihrávce podél brankové čáry volala po zakončení, ale nikomu z Hradeckých se nepodařilo míč dostat do sítě. Naopak to byli opět hosté, kteří v závěru definitivně stvrdili porážku domácích.