V poháru bych chtěl dál, než vloni, říká Bohuslav Pilný

21. 9. 2016   |   Redakce

Votroci si v 3. kole MOL CUP poradili s druholigovou Vlašimí a postoupili do osmifinále. O postupu rozhodl již po devadesáti sekundách hry Jan Mudra, který propasíroval míč za záda vlašimského gólmana a na začátku duelu tak stanovil konečný stav utkání. Jak viděl celých devadesát minut kouč Pilný?

Pro nás to bylo těžké utkání, do kterého jsme však vstoupili dobře a hned v úvodu jsme dali gól. Následně jsme měli další šanci Žondrou, pak ještě další šance, ale postupem času se nám z hry vytratila přesnost a mladíci z Vlašimi, kteří hráli uvolněně a chtěli se na nás vytáhnout, nám začali dělat problém. Vlašim disponuje velkým počtem rychlostních typů. V druhém poločasu jsme byli rádi, že i díky Jirkovi Lindrovi jsme neinkasovali, uhájili vedení 1:0 a postoupili.

Do utkání nastoupili hráči širšího kádru …

V první řadě chci říct, že kluci mě nezklamali! Zápas odehráli v rámci svých možností a řekl bych, že u některých hráčů se projevilo to, že zápasové vytížení v posledních dnech neměli. V juniorce určitě zápas nemá takové tempo, jako měl ten ve Vlašimi. V druhé půli jsme i díky tomu měli malinko problém s pohybem, ale opakuji, nikdo z nich mě nezklamal.

Na konci první půle, a na začátku druhé, přišla zranění hráčů Mudry a Trubače. Co se stalo a jaký je jejich zdravotní stav nyní?

Honza má problém s nohou a uvidíme, co ukáže podrobné vyšetření, které absolvuje v těchto chvílích. Dan Trubač má z jednoho souboje silně pohmožděnou kostrč.

Hráčům dělal problém také extrémně pomalý míč, který vůbec po trávě „nejezdil“ …

Hřiště bylo abnormálně husté a nebylo pokropené, takže se hrálo pomalu, co se míče týká. To nám dělalo problém, protože soupeř byl agresivní, rychle nás napadal, byl u sebe …, držel se stále v bloku a tím, jak jsme hráli pomalu, dostávali jsme se v určitých fázích hry pod tlak.

Do dalšího kola MOL CUP zatím postupují samí prvoligové týmy, vyjma Táborska, které postoupilo přes Olomouc. Jak se těšíte mezi 16 nejlepších týmů?

Jsme rádi, že jsme postoupili. V kabině jsem hned říkal, že nás mohou čekat další zajímavé zápasy. Můj osobní cíl je, abychom překonali loňský ročník, tedy postoupili alespoň do semifinále. Ale bude to těžké, to ví každý.