V generálce junioři remizovali s Duklou

16. 2. 2015   |   Redakce
První poločas byl ve znamení technické hry domácích, kteří měli míč častěji na svých kopačkách, ale paradoxně se hosté dostali třikrát na dostřel Ordeltovy branky, a ti také byli 100% úspěšní. Ve druhé části se domácí snažili skóre srovnat, což se jim podařilo až v poslední minutě zápasu.

FC Hradec Králové jun. – FK Dukla Praha jun. 3:3 (2:3)

FC Hradec Králové: Ordelt (46. Jehlička) – Kraják, Zezula, Drozd P. (Drozd D.), Shejbal – Vobejda, Kopřiva (60. Prokeš), Zorvan, Ngandu (46. Heger) – Týfa – Langr

Branky: 24. Kraják, 37. Drozd P., 89. Prokeš - 7. Gajecký, 27. Beneš, 32. Gajecký, Rozhodčí: Ježek – Hájek, Čožík, Počet diváků: 50

Vše začal již v 7. minutě hostující Gajecký, který prošel obranou domácích, obešel i Ordelta v domácí brance a na 0:1 dával do prázdné branky. Po čtvrt hodině hry měl na své kopačce vyrovnání Kopřiva, ale jeho střela mířila pouze do brankáře Dukly. Co se nepovedlo v 15. minutě, to přišlo o deset minut později, když Zorvan prošel po své levé straně a na malém vápně našel naběhnutého Krajáka. Pro něj již nebylo složité prostřelit brankáře hostí a srovnat průběžný stav utkání.

Radost domácích však trvala pouhé tři minuty. A byl v tom opět Gajecký, který servíroval Benešovi a ten posla hosty opět do výsledkového trháku, 1:2. Hned vzápětí mohl srovnat Týfa, kdy svůj projektil směřoval na zadní tyč, jenže proti byl gólman Dukly, který míč vytáhl s vypětím všech sil konečky prstů. Dle rčení: Nedáš – dostaneš, hned z protiútoku v rozhozené obraně domácích Votroků úřadoval opět Gajecký a Dukla v závěru první půle vedla 1:3.

Domácí borce však dva zásahy hostí nepoložily a všechny svoje síly vrhli do korigování výsledku. To se jim povedlo po střele Pavla Drozda a prakticky vzápětí mohl srovnat agilní Týfa, jenže jeho střelu vytáhl brankář na své břevno a následně na roh. Poté již rozhodčí pískal konec prvního dějství

Druhý poločas se odehrával pod jednoznačnou taktovkou hráčů v černobílých dresech, ale až na střely Krajáka, Hegera a Langra se do zakončení nedostali. To se změnilo až v posledních vteřinách zápasu, kdy míč putoval po ose Heger – Kraják – Prokeš a posledně jmenovaný zakončil nekompromisně tvrdou střelou z bezprostřední blízkosti. Gólman Dukly neměl proti jeho dělovce sebemenší šanci, 3:3.

Za slunečného počasí viděla padesátka přítomných fanoušků pěkný, gólově zajímavý fotbal, v němž měli Votroci mírnou herní převahu. Remíza je však v celém kontextu utkání zasloužená, protože hosté z minima šancí vytěžili maximum gólů.