V druhém "polském" měření sil Votroci podlehli 0:1

13. 7. 2016   |   Redakce
Po třiadvaceti hodinách na Votroky čekalo další z měření sil, které proběhlo v rámci herního soustředění. Soupeřem jim tentokrát byl druholigový polský tým Chrobry Glogow. Hradečtí trenéři do boje vyslali zcela vyměněnou jedenáctku, včetně nové posily Ladislava Martana, který se pohyboval na pravé straně zálohy.

Od prvních minut bylo znát, že v druhém „polském“ utkání stojí proti Votrokům silnější tým. Ten si také hned v úvodu vypracoval šanci, když se dostal do brejku Machaj, ale z dobré pozice svoji střelu směřoval pouze vedle pravé tyče Lindrovy branky. O chvíli později došlo před hradeckou brankou k závaru, který nastal po zahrání rohového kopu a vše vyřešil až razantní odkop Marka Plašila.

Votroci se do slibné příležitosti dostali až po čtvrthodině hry, ale Malinský v dobrém postavení na hranici malého vápna ještě prsy sklepával na naběhnutého Pavla Černého, ale přihrávku překazil jeden z bránících hráčů. Hráči v bílých dresech, v kterých k utkání nastoupili, se osmělovali čím dál tím více a v sedmnácté minutě, po rohovém kopu Mareše, dokonce prudkou střelou nastřelil Marek Plašil pravou tyč Janického branky. Aktivita Votroků byla i nadále na vysoké úrovni. Potlesk zasloužila například akce z třicáté minuty, když si na pravé straně vyměnili míč Holeš s Malinským, poté následoval prudký centr přes celou branku až na Martana, který vypálil sice prudce, ale zhruba dva metry nad polskou svatyni.

V úvodní pětačtyřicetiminutovce se hrál rychlý fotbal s množstvím soubojů. Domácí byli oproti Votrokům urostlejší, ale naši hráči se prosazovali díky své rychlosti a hbitostí. K vykreslení průběhu hry by se dala popsat situace z konce poločasu, kdy jeden z průniků Adama Vlkanovi byl zastaven až zcela ragbyovým způsobem. Faulující polský hráč kromě žluté karty vyfasoval od Adama i pár slov pěkně od plic.

V druhém poločase se hra nezměnila. Votroci byli častěji na míči a domácí hráči hrozili z brejků. Hned po dvou minutách hry uvolnil po levé straně Schwarz Malinského, ale jeho střela jen o centimetry minula břevno domácího gólmana. Dobrou příležitost měl po hodině hry i Petr Mareš v podobě přímého kopu, jenže Janicki jeho střelu na bližší tyč vystihnul. V podstatě vzápětí přišla kombinace na pravé straně mezi Holešem a Martanem, následoval centr do vápna, ale Vlkanova propadlý míč do sítě neprotlačil.

Jak být produktivní, to ukázali polští hráči na druhé straně. Vlastně Votroci posadili soupeře na koně sami, to když Marek Plašil vracel rozehrávku od branky zpět Lindrovi tak nešťastně, že u míče byl dříve domácí Gasior, který hradeckého brankáře o kulatý nesmysl v pohodě obral a otevřel skóre do zcela prázdné hradecké branky, 1:0.

Napravit chybu svého spoluhráče a srovnat skóre mohl téměř vzápětí Vlkanova, který dostal ideální přihrávku na hranici vápna od Pavla Černého, ale jeho lob přelétl jak vyběhnutého brankáře, tak i domácí branku.

Po vstřelené brance byl domácí tým mnohem aktivnější. Naopak Votroci se i nadále v defenzivě nevyvarovali zbytečných chyb a Wojciechowski mohl potrestat zbytečné váhání s rozehrou Martina Noska. Naštěstí Jiří Lindr podruhé nastalou situaci vyřešil a míč uklidil do bezpečí.

V závěru utkání se hradečtí hráči opět nastěhovali na soupeřovu polovinu. Příležitosti v podobě přímého kopu Petra Mareše a hlavička Petra Schwarze volaly po proměnění. A dvě minuty před závěrečným hvizdem ještě jednou Schwarz a jeho pumelenice z rohu malého vápna, která však i tentokrát směr síť soupeřovy branky nenašla.

Dnes Votroci opět doplatili na neproměnění i těch nejvyloženějších šancí. Naopak soupeř využil jednoho z několika zaváhání a jeden, tentokrát vítězný gól vstřelil. Hradečtí se představí v rámci soustředění ještě jednou, a to v sobotu proti anglickému celku

Chrobry Glogow – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Chrobry Glogow: Janicki – Ilków-Golab, Michalski, Test, Szubertowski – Bonecki, Gasior, Machaj Mateusz, Machaj Bartos – Szczepaniak, Wojciechowski

FC Hradec Králové: Lindr – Holeš, Nosek, Plašil, Mareš – Janoušek, Schwarz – Martan, Vlkanova, Malinský – Černý Pavel

Branka: 66. Gasior, ŽK: Test, Rozhodčí: Lisztek – Marziniak, Bialek