V Juniorské lize si Baník Ostrava odváží všechny body za výhru 0:1

23. 9. 2013   |   Redakce
V rámci dvanáctého kola Juniorské ligy se na hřišti SCM Bavlna hrál opatrný fotbal, bez výraznějších šancí. Tu jedinou před koncem utkání proměnil hostující Staško. Díky ní si Baník Ostrava odvezl všechny body.

Úvod utkání byl velmi opatrný a hra se odehrávala pouze mezi oběma vápny, bez výraznějších šancí. Až po půlhodině hry předvedlo pěknou kombinaci hradecké trio Vobejda, Doležal, Langr, jenže jejich snaha o zteč Macejovy branky skončila pouze v zámezí s následným rohovým kopem. Po jeho zahrání se k míči dostal agilní Bláha a jeho střela skončila v náručí hostujícího brankáře.

Zajímavá situace přišla také ve čtyřicáté minutě, kdy do hostujícího vápna pronikal Kučera, přihrál pod sebe na nabíhajícího Bláhu, jenže ten míč přeběhl a tak ze slibně se vyvíjející akce nakonec nebylo nic. Hostující tým se k Jehličkově brance za prvních čtyřicet pět minut přiblížil pouze sporadicky, a tak se přítomní diváci gólu nedočkali ani na jedné straně.

Druhý poločas začal podobně, jako probíhal ten první, tedy bez výraznějších šancí. Ta první se zrodila v šedesáté minutě, kdy hradeckou obranou pronikal, až před gólmana Jehličku, střídající Opatřil a jeho střela skončila těsně vedle hradecké branky. V sedmdesáté minutě ho napodobil Byrtus, ale hradecký brankář byl namístě.

První větší šanci domácích Votroků měl v 77. Jukl, který si na půlce hřiště šikovně obhodil protihráče a po samostatném úniku z 20 metrů prověřil hostujícího Maceje. Ovšem dle rčení „nedáš – dostaneš“ zahřmělo z bleskového protiútoku na druhé straně. Po levé straně se uvolnil Pyclík, našel naběhnutého Staška a ten podél Jehličky poslal hosty do jednobrankového vedení, 0:1.

A jelikož se obraz hry nezměnil ani po vstřelené brance, hosté vyhráli tím nejtěsnějším rozdílem.

FC Hradec Králové jun. – FC Baník Ostrava jun. 0:1 (0:0)

FC Hradec Králové jun.: Jehlička – Bodlák (80. Zorvan), Novák, Krčál, Soukup – Doležal (55. Pago), Vobejda, Kučera, Jukl – Langr, Bláha

FC Baník jun.: Macej – Celba, Kaša, Stronati, Hrdlička – Byrtus, Kundrátek, Folty, Čech (70. Pyclík) – Gomola (55. Staško), Půda (46. Opatřil)

Branka: Staško, ŽK: Pago, Krčál, Kučera - Opatřil, Rozhodčí: Černý – Hock, Novotný, Počet diváků 320.