V Jablonci juniorka tahala za kratší provaz

9. 8. 2016   |   Redakce
Po jednoznačném vítězství v prvním kole odjížděl juniorský výběr do Jablonce s přáním, navázat na výkon i na výsledek. Po devadesáti minutách však svítil na tabuli stav 4:1 pro domácí a s výkonem trenér Šmarda také nebyl spokojený.

Do utkání mladí Votroci nevstoupili dobře. Soupeř byl od samotného začátku pohyblivější, agresivnější v osobních soubojích, silnější na míči a lepší kombinoval. Vše, každý kontakt s míčem, či souboj s domácím hráčem, jim dělal problém. Po zásluze se tak hned v 16. minutě dostal do vedení 1:0, když se Schön protáhl mezi stoperem a krajním obráncem a přízemní střelou prostřelil Ordelta. Druhý gól Jablonce přišel o malou chvíli později po rohovém kopu, když zadáci neuhlídali domácí hráče Tichého a ten svým důrazem v malém vápně doslova dotlačil míč za záda bezmocného Ordelta, 2:0.

Teprve po druhé inkasované brance se Votroci probudili, zlepšili svůj pohyb a dostali se i do šancí. Jednu z nich v 37. minutě využil Brokeš, který zužitkoval centr z pravé strany a také on se svým důrazem prosadil na přední tyči, 2:1.

Svoji zvýšenou aktivitu si Votroci přenesli i do druhého poločasu a soupeře jednoznačně přehrávali. V těchto chvílích zápasu to vypadalo, že svěřenci trenéra Šmardy zápas otočí, ale bohužel svojí vlastní chybou soupeři nabídli zvýšení skóre na 3:1 a tímto momentem se utkání definitivně zlomilo ve prospěch domácího FK Jablonec. V závěru utkání ještě inkasovali z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu brankáře na pronikajícího hráče..

Michal Šmarda, trenér: „Utkání se mi hodnotí těžce. Vůbec jsme nezachytili úvod utkání a svými chybami a svými chybami jsme doslova darovali soupeři vítězství. Do dalších utkání se musíme ponaučit a zapracovat na obranné fázi hry.“

FC Hradec Králové jun. – FK Jablonec 4:1 (2:1)

Branky: 16. Schön, 24. Tichý, 57. Schön, 80. Tichý (pen.) – 37. Brokeš, ŽK: Kubista, Tichý, Vencbauer, Rozhodčí: Hrubeš – Kříž, Černý, Diváků: 220

Sestavy FK Jablonec jun.: Repáň – Štěpánek, Tichý, Hlůže (76.Žemba), Díl (71.Pleštil), Soukup (87.Palatický), Šedý, Haitl, Schön (81.Petržilka), Vitkovič (59.Vencbauer), Kubista

FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Fenz (69. Chocholatý), Václavek, Vyšehrad, Holeš – Šejvl (55. Dědeček), Brokeš, Habrman, Hynek (67. Dostál) – Zbudil (87. Křížek), Novák