V 3. kole Juniorské ligy nestačili Votroci na Spartu a podlehli ji 1:3

10. 8. 2015   |   Redakce
Pondělní juniorský duel nabídl zajímavou podívanou pouze v prvním dějství. Do města pod Bílou věží přicestoval dosud neporažený tým, vedoucí celek Juniorské ligy Sparta Praha. Domácí měli na svém kontě o dva body méně a bodovým ziskem chtěli svého soka přeskočit. To se však nepovedlo a naopak Sparta si upevnila vedení v soutěži.

FC Hradec Králové jun. – AC Sparta Praha jun. 1:3 (1:3)

FC Hradec Králové: Lindr – Drozd D., Drozd P., Chleboun, Fenz (78. Knap) – Javůrek, Zezula, Vyšehrad (80. Šejvl), Kraják, Shejbal (72. Brokeš) – Petrus (46. Zdržálek)

AC Sparta Praha jun.: Zavadil – Kadlec, Kulhánek, Polom, Hovorka (89. Císařovský) – Kitanovič (75. Záviška), Čavoš, Sáček, Matoušek (84. Cabadaj) – Rajmon (68. Surmaj), Čapek (80. Špaček)

Branky: 36. Kraják (PK) - 3., 40., Rajmon, 33. Čapek, Rozhodčí: Lerch – Hock, Vinter, ŽK: Javůrek, Knap, Počet diváků: 220

Fanoušci, kteří si ve velkém horku našli na Bavlnu cestu, se ještě nestačili ani posadit do svých sedaček a Votroci tahali míč ze své sítě. To si hned ve třetí minutě naběhl na Čavošův přízemní centr Rajmon, obešel na stoperu hrajícího Chlebouna a Jirka Lindr neměl na prudkou střelu nárok, 0:1. Velkou šanci na srovnání měl po deseti minutách Petrus, ale jeho hlavička ze slibné pozice skončila vysoko nad. Na straně Sparty byl aktivní hlavně střelec úvodní branky Rajmon, který několikrát prověřil Lindrovu pozornost. Strážce hradecké svatyně však byl vždy na místě. Krátký však byl v 33. minutě na prudkou střelu Čapka zpoza vápna a „rudí“ tak šli do dvoubrankového trháku, 0:2.

Ovšem Votroci se nevzdávali a kontaktní branka na sebe nedala dlouho čekat. Závar před svojí brankou vyřešil hostující gólman Zavadil pouze faulem na Davida Petruse a následný pokutový kop s přehledem proměnil Kraják, 1:2.

Jenže za chvíli byl rozdíl opět dvoubrankový, a to Jirka Lindr chytil v 39. minutě penaltu Čavošovi. Jenže z následného rohu se hlavičkou prosadil svojí druhou brankou v utkání opět Rajmon a stanovil tak poločasový výsledek na 1:3.

Po změně stran se hned v úvodu tleskalo pěkné, technické střele hostujícího Čavoše a také nepříjemné střele domácího Honzy Shejbala. V prvním případě míč skončil těsně nad levou spojnicí Lindrovy branky a projektil vypuštěný z levačky Shejbala sparťanský gólman jen s obtíží vyboxoval zpět do hřiště.

Jenže to bylo asi tak vše. Druhý poločas již tak bohatý na zakončení nebyl. Na hráče zřejmě dopadla únava z horka a na předváděné hře to bylo znát. Většina akcí tak skončila v zámezí nebo po nepřesné kombinaci na soupeřových kopačkách. Výsledek 1:3 z první půle tak vydržel i po celých devadesát minut.