Utkání jsme odmakali, bohužel se špatným výsledkem, říká Jan Mudra

29. 8. 2016   |   Redakce
Zatím v žádném prvoligovém utkání nechyběl v dresu Votroků Jan Mudra. Právě s tímto naším levým obráncem jsme se setkali ke krátkému rozhovoru bezprostředně po utkání, v němž byla naším soupeřem Mladá Boleslav.

Honzo, dnes jedeme z mladoboleslavského stadionu bez bodu. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Hodně náročné utkání, ve kterém jsme se sice vydali ze všech sil a poctivě jsme ho odbojovali. Prakticky celých devadesát minut se hrálo „nahoru – dolů“. Utkání samozřejmě ovlivnil brzký gól, po kterém jsme museli hrát útočně. Myslím si, že v prvním poločase se nám hra dařila. Domácí byli sice možná častěji u míče, ale my jsme měli množství standardních situací (pozn. například rohové kopy v první půli 1:7 pro Hradec…), ze kterých se dalo, a asi i mělo, skórovat. Ale jak jsem říkal hned na začátku, odmakali jsme to, výsledek špatný, ale chtěl bych, aby se nám takto dařilo odjezdit každý zápas. V nasazení nás všech vidím opravdu pozitivum, na to je třeba navázat v každém dalším utkání. Možná znějí má slova trochu zvláštně, protože jsme prohráli, ale já si přístupu týmu cením.

První gól přišel z rohu, který nebyl...

Já se přiznám, že to s jistotou nevím. Ale roh se kopal a my jsme neměli inkasovat. Byl to snad jediný rohový kop domácích v prvním poločase a zase z toho byla branka v naší síti. Nebyla v lize první, takže to nás samozřejmě štve. Jinak se nám dařilo do přestávky dodržovat pokyny trenérů a díky tomu vlastně Boleslav žádnou šanci neměla.

Zato my jsme měli v první pětačtyřicetiminutovce šancí hned několik. A to jak ze hry, tak z rohů a trestňáků.

No to je samozřejmě naše škoda. Po obdrženém gólu jsme to rozhodně nezabalili, naopak, kluci ve předu dokázali Bolku „větrat“, Petr Mareš opravdu dobře kopal trestňáky. Ale co z toho, když nedáme gól. Před týdnem jsme měli štěstí při zápase proti Jihlavě, dnes jsme se dostali na druhou stranu a byli těmi, kdo nevyužívá šance. Fotbal je nakonec vždycky o tom, jestli góly dáte nebo ne. To ovlivňuje hru, hodnocení zápasu a úspěch. My jsme dnes branku dát nedokázali, a proto jsme prohráli, i přesto, že jsme nepodali špatný výkon.

Druhý poločas na nás ale mladoboleslavští nastoupili hodně zhurta a dokázali vedení pojistit druhou brankou.

Bohužel, je to tak. Úvod druhé půle byl jejich a Magera to trefil skvěle. Ale již chvilku před tím čaroval Radim Ottmar v naší brance proti dorážce snad z 6-ti metrů. Gól Magery vyplynul z jejich tlaku. V tom byl ten velký rozdíl, oni dokázali proměnit dvě šance, my žádnou.

Teď čeká Votroky a celou ligu reprezentační přestávka a po ní další domácí zápas, který odehrajeme opět v mladoboleslavském azylu. Soupeřem nám bude Příbram, již pod vedením zkušeného kouče Rady. Na čem budete v příštích dnech pracovat? Myslíš, že se zaměříte na nějaké konkrétní herní prvky?

To záleží samozřejmě na našich trenérech. Měli bychom normálně dvoufázově trénovat. Příbram jsem zatím nijak v hlavě neřešil, ale nyní se na tento zápas určitě musíme začít chystat. Teď se podíváme na jejich zápas proti Liberci, kdy je poprvé vedl nový trenér. I oni se na nás budou chystat. Bude to klasika „o šest bodů“ a vyhrát bude pro oba týmy nutností.

Děkuji a přeji ti samozřejmě hodně štěstí v dalších zápasech.