Úspěšná dohrávka juniorky pod Ještědem

23. 5. 2015   |   Redakce

FC Slovan Liberec- FC Hradec Králové 1:2 (1:1)

Branky: 44. Bláha – 3. Lacina, 50. Zorvan, Rozhodčí: Mrkáček – Kříž, Krupa, Diváci: 80

FC Slovan Liberec: Kubát – Franič, Bong, Bláha, Polívka, Machuča (80. Barac), Tabeira (63. Knejzlík), Janků, Calazans, Ondráček (C), Henzl

FC Hradec Králové: Ordelt – Drozd, Heger, Ptáček, Lacina (68. Pago), Zorvan, Drozd, Vobejda (C), Fenz, Zezula (85. Sluka), Joel Kayamba

Zodpovědně vstoupili Hradečtí do odloženého utkání 33. kola juniorské ligy v Liberci. A ujali se také hned v úvodu vedení. Dlouhý nákop Ordelta zpracoval Joel a centrem vybídl nabíhajícího Lacinu. Ten příležitostí nepohrdl, a tvrdou střelou propálil Kubáta v brance modrobílých. 0:1. Do další šance se tlačil ve 25. minutě David Drozd, ale jeho ostrý centr do malého vápna stačil Kubát vykopnout. Do stoprocentní příležitosti se dostali domácí v 35. minutě, ale proti Tabeirovi skvěle zasáhl Ordelt. Stejně jako o tři minuty později proti dobře zahranému přímému kopu následně proti tvrdé střele zpoza vápna. V samém závěru poločasu však kapituloval po střele Bláhy, jenž si naběhl na přesný centr Tabeiry a zakončil přesně. 1:1.

V 50. minutě vrátil vedení Východočechům Zorvan, jenž proměnil přihrávku Hegera v druhý gól. 1:2. Vzápětí po výborné kombinaci dostal míč do branky Heger a chvíli na to i Joel, ale v obou případech byl proti asistent rozhodčího Kříž, který signalizoval postavení mimo hru ?! Poté domácí přece jen zatlačili Votroky před jejich branku, ale na kontě modrobílých přibývaly jen rohové kopy. Šance na obou stranách už zůstaly bez využití a pak přišel závěrečný hvizd a zasloužená radost hráčů v černém.