Tři body! Oblíbené Teplice srazila branka Petra Schwarze

5. 11. 2016   |   Redakce

K dalšímu pokračování e-Pojisteni.cz ligy zajížděli Votroci na stadion Stínadla Teplicích, kde se jim v nedávné minulosti výsledkově dařilo. Nejinak tomu bylo i dnes. Votrokům vystřelil všechny body Petr Schwarz.

V úvodu utkání se hrál poměrně otevřený fotbal, kdy se oba celky dostávaly před soupeřovu šestnáctku ve výhodné pozici. Vždy však jejich snaha skončila na úrovni velkého vápna. Výjimkou tak byla střela bývalého Votroka Davida Vaněčka na přelomu desáté minuty, ovšem jeho pokus skončil pouze na venkovní síti svatyně Radima Ottmara. Chvilku po úvodním zakončení domácích byli nebezpeční i hráči v černých dresech, když odražený míč po zahrané standardní situaci vracel z voleje na teplickou branku Martan, bohužel hodně vedle. V 18. minutě se opět připomněli domácí, přesněji Jakub Hora střelou z 25 metrů. Brankář Ottmar byl však připravený a míč ztlumil do své náruče.

Hodně vzruchu přinesl na stadionu Stínadla ve 25. minutě rohový kop Teplic, když míč propadl na hranici malého vápna a tepličtí fotbalisté se ho pokoušeli doslova propasírovat za Ottmarova záda. To se jim naštěstí nepovedlo a celou akci ukončil razantním odkopem Roman Polom.

Po úvodní vyrovnané dvacetiminutovce se domácí přeci jenom více usídlili na hradecké polovině a byli nebezpečnějším týmem. Dokladem toho byla i střela Tomáše Kučery, který v nedávné minulosti na půl sezóny oblékal hradecký černobílý dres. Jeho ránu však hradecký gólman s přehledem kryl. A ještě jednou náš brankář a jeho skvělý zákrok v 31. minutě, když doslova vyškrábl zpod břevna nepříjemnou střelu Martina Filla zpoza vápna.

Na konci poločasu Hradec hru vyrovnal a měl i šance. Po kombinaci Martan – Schwarz – Malinský se prosadil posledně jmenovaný a jeho střelu domácí obrana jen stěží zablokovala na roh. Z toho nebezpečně pálil hlavičkou s odrazem o zem Jakub Chleboun. Ovšem ta nejpodstatnější příležitost přišla až v samotném závěru první pětačtyřicetiminutovky.Láďa Martan se prosadil po své pravé straně, nacentroval na zadní tyč, kde stál připravený Petr Schwarz. Ten nabídnutou příležitost zužitkoval s přehledem a zkušeně uklidil míč za záda bezmocného Grigara, 0:1.

Hned v úvodu druhého dějství držel královéhradecké akcie hodně vysoko Radim Ottmar, který zlikvidoval stoprocentní příležitost osamocenému Luftnerovi. Poradil si i s Fillovou dorážkou ze střední vzdálenosti. Pěknou akci předvedli svěřenci koučů Pilného a Frimmela v 53. minutě, když Schwarz rozehrál přímý kop na naběhnutého Plašila a jeho hlavička hodně protáhla Grigara v brance domácích. Bohužel pro Votroky sudí ještě před zakončením pískal ofsajd.

Po úvodních živých minutách se hra zklidnila a Votroci se ji snažili držet v dostatečné vzdálenosti od své svatyně. Šanci pojistit vedení měl v 74. minutě Vlkanova, který na hranici teplického vápna vybojoval míč a zboku postupoval sám na Grigara. Ten však prostor pečlivě utěsnil a skórovat hradeckému záložníku nedovolil.

Další obrovskou možnost na pojištění vedení měl také střídající Honza Pázler, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop. Smrtící brejk byl k vidění i o chvilku později, kdy Malinský vystihl míč a vyslal do úniku Martana. Ten nakonec branku trestuhodně přestřelil. Závěrečné minuty byly hektické, ale obrana Votroků k ničemu vážnějšímu domácí tým nepustila. Do Hradce Králové tak zcela po zásluze míří všechny body.

Podle oficiákního hlasování LFA, kam posílají své hlasy fanoušci, byl nejlepším hráčem utkání vyhlášen střelec branky Petr Schwarz, hned za ním gólman Radim Ottmar a na třetím místě Roman Polom. I vy můžete nyní oznámkovat výkon Votroků v Teplicích, a to ZDE.

FK Teplice – FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

Branka: 45. Schwarz.ŽK:Jeřábek – Janoušek, Holeš, Vlkanova.Rozhodčí:Hrubeš - Kubr, Kubec.Počet diváků:2570.

Sestavy: FK Teplice: Grigar – Ciskaridze, Jeřábek, Lüftner, Vondrášek – Fillo, Kučera, Ljevakovič (63. Vachoušek), Hrubý (46. Potočný), Hora (58. Kukec) – Vaněček.

FC Hradec Králové:Ottmar – Holeš, Chleboun, Polom, Plašil – Malinský (88. Krátký), Janoušek, Vlkanova (85. M. Černý), Schwarz, Martan – P. Černý (77. Pázler).