Střelecké hody režíroval David Vaněček

20. 4. 2015   |   Redakce
Hradečtí junioři nastoupili k utkání s viditelnou snahou odčinit poslední dva výsledkové neúspěchy. Jejich sestava byla také doplněna o zkušené, o víkendu nevytížené hráče A týmu. Především David Vaněček hýřil aktivitou a byl to on, který dal utkání gólový punc. K tomu mu výrazně přispěl rychlonohý Tomáš Malinský, který mu u většiny gólů asistoval.

Vše začal již v 8. minutě, když vystihl malou domů hostujícího týmu a předložil míč hradeckému kanonýrovi před prázdnou branku, 1:0. Druhý gól padnul po samostatném průniku Vaněčka, když perfektně zpracoval přihrávku Malinského do „ulice" a obešel i hostujícího brankáře, 2:0. Na třetí gól nahrával Zorvan a zakončení bylo podobné tomu druhému, tzn. i s kličkou brankaři. Čtvrtý gól si dala dezorientovaná obrana hostí sama, když po svém úniku nacházel Malinský volného Vaněčka, 4:0. Pátý gól pak přišel v posledních sekundách prvního poločasu a autorem byl opět v pohodě hrající Vaněček, 5:0.

Také v druhém poločase měli Votroci jasnou převahu a bylo jen otázka času, kdy se bude skóre navyšovat. Změna přišla již pět minut po přestávce a byla u toho opět dvojice Malinský – Vaněček, kdy si druhý jmenovaný naběhl na spoluhráčovu kolmou přihrávku a propálil vyběhnutého Červinku, 6:0. Poté měl dvě příležitosti Schwarz, ale ani jeden z přímých kopů nenasměroval mezi tyče.

Další branku vstřelil střídající Heger, kterého našel na malém vápně Vaněček. Mladý Votrok si přihrávku pěkně zpracoval a vystřelil na zadní tyč, 7:0. Poslední střelecké slovo měl v pondělním podvečeru dvorní nahrávač Malinský, který se tentokrát pasoval do role střelce a uzavřel tak skóre na 8:0. V dnešním utkání se gólově prosadili hlavně hráči prvního týmu. Ovšem i ostatní hráči svoji hrou svého soupeře přehrávali.

FC Hradec Králové jun. – 1. FC Slovácko jun. 8:0 (5:0)

Branky: 8., 25., 27., 40., 50. Vaněček, 29. Vlastní, 74. Heger, 89. Malinský. Rozhodčí: Zadinová - Jiřík, Novotný. Počet diváků: 70.

Sestavy:

FC Hradec Králové jun.: Jehlička – Kraják Ondřej (54. Lacina), Zezula (64. Heger), Vobejda (64. Drozd P.), Drozd D. – Malinský, Zorvan, Schwarz, Joel (46. Pago) – Vaněček, Kraják Lukáš (54. Langr).

1. FC Slovácko jun.: Červinka – Pilka, Holek, Petrucha, Jeleček – Balaštík, Machač, Vašek, Fojtášek – Tesař, Zajíc.