Střelecké galapředstavení Asima Zece

7. 8. 2012   |   Redakce
FC Hradec Králové - SK Slavia Praha 4:2 (4:0)

Ve svém prvním domácím utkání nastoupila hradecká juniorka proti celku SK Slavia Praha. Vstup do zápasu vyšel hradeckým skvěle, když již ve 12. minutě dokonal Asim Zec svůj hattrick a zvyšoval tak na 3:0. Slavia byla vývojem utkání zaskočená, naopak votroci s chutí kombinovali a tlačili se do dalších šancí. Aby toho nebylo málo ze strany bosenského útočníka, prosadil se ve 24. minutě počtvrté a pokračoval tak ve svém střeleckém představení. Po zbytek první půle se hrál víceméně vyrovnaný fotbal bez větších brankových příležitostí na obou stranách. Do kabin se tak šlo za stavu 4:0 pro domácí.

Do druhého poločasu vstoupila Slavia se zvýšenou aktivitou a tlačila se do útoku s jasným záměrem, pokusit se jěště něco udělat s osudem zápasu. Hradečtí přestáli úvodní tlak a po zhruba 10 minutách začali vyrážet do nebezpečných protiútoků. Slávisté však nepolevovali ve své snaze a neustále hrozili domácí obraně. Hosté dokázali snížit na 4:2, více jim ale votroci nedovolili a dovedli zápas do vítězného konce. Po prohře na hřišti Dukly si tak hradečtí připsali první 3 body.

V dalším utkání juniorský tým FC Hradec Králové hostí 13. 8. v 17:00 juniorku Sigmy Olomouc. Utkání opět proběhne na hřišti Sportovního centra mládeže Bavlna.

Sestava FCHK: Koubek - Doležal, Krčál, Hock, Bodlák - Zec (82. Novák), Krolop, Štulajter (60. Shejbal), Novotný (63. Kopáč), Ptáček (75. Furik) - Hofman (68. Krejčík)

Branky: 3., 8., 12., 24. Zec - 57. Šimeček, 77. Růžička