Šťastný bod z Hané pro juniorku

30. 5. 2014   |   Redakce
V předehrávaném 42. kole juniorské ligy zajížděli votroci do Olomouce. Na vedlejším hřišti zdejšího Androva stadionu se od začátku hrál rychlý a zajímavý fotbal.

Hosté domácí tým notně zaskočili po čtvrthodině hry, když se ke střele dostal Dočekal. Míč mu ideálně nesedl, šel podél brány mimo ale znenadání se zjevil u zadní tyče Bláha a prudkou střelou téměř z nulového úhlu protrhl síť a Východočeši vedli 1:0. O deset minut později mohli svůj náskok navýšit. Byl u toho opět Dočekal, který dostal krásnou přihrávku ale brankář Chvěja jeho střelu vytáhl konečky prstů na roh. V závěru poločasu domácí notně přidali, dostali se i do šancí, ale bez gólového vyjádření.

Druhá část se však hrála již plně v režii domácí Sigmy. Ze začátku poločasu přibývaly na jejich kontě jen rohové kopy a obrana votroků byla vždy na místě, a když ne, tak se o úspěch připravili sami svoji zbrklostí, jako Holub, který pálil z malého vápna nad. Ale jejich tlak se stupňoval. Z kategorie výtečných tahal své zákroky i Ordelt v brance. Devět minut před koncem se však k centru Kováče nedostal a Ondřej Ševčík hlavou vyrovnal na 1:1. V poslední minutě mohli domácí strhnout vítězství na svou stranu, ale Kováč z hranice vápna napálil míč jen do břevna.

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 1:1 (0:1)

FC Hradec Králové: Ordelt – Soukup, Zezula, Krčál (K), Drozd (87. Zbudil) – Bláha (88. Langr), Vobejda (46. Hrabar), Hovančík, Zorvan – Jukl (79. Týfa), Dočekal (68. Hlavsa)

SK Sigma Olomouc: Chvěja – Hladík, Štěrba, O. Ševčík, Hýbl – Stříž (81. Kováč), Texl (K), Richter, Holub – P. Ševčík – Schmidt (60. Fišer)

Branky: 16. Bláha , 81.O.Ševčík, Rozhodčí: Trávníček – Lakomý, Drápal , 60 diváků