Sparta o zisku všech bodů rozhodla jedinou brankou

12. 5. 2014   |   Redakce
Zajímavý duel viděli diváci v Orlické kotlině. V rámci 37. kola Juniorské ligy do města pod Bílou věží přicestovala pražská Sparta. První poločas se odehrál bez branek, v tom druhém se jednou trefili hosté a to jim stačilo k zisku všech bodů.

Ale popořadě. Domácí tým začal utkání velmi kvalitně a během prvních deseti minut se dostal do dvou slibných příležitostí. Nejprve po pravé straně unikl agilní Bláha, jenže jeho zpětnou přihrávku obrana hostí zablokovala. O chvilku později unikl po opačné straně Jukl, ovšem jeho centr na Bláhu dopadl stejně. Spolupráce těchto dvou Votroků, kteří si každým zápasem říkají o triko v A týmu, fungovala, a do konce poločasu předvedli ještě několik povedených kombinací.Příležitost měli i hosté. V 24. minutě se středem hřiště uvolnil Pešek a jeho rána z 2O metrů pořádně prověřil Jehličku. Následná dorážka Vondry skončila nad brankou. A ještě jednou sparťanská juniorka. Na přesný centr Čavoše si nejvýše vyskočil Skopec a Jehlička musel vytasit jeden ze svých zákroků.

Z kraje druhého poločasu se střelecky prosazoval opět sparťanský Pešek. Při jeho prvním střeleckém pokusu ještě zasáhnul Jehlička, ale na ten druhý z hranice vápna již byl krátký, 0:1. Velkou příležitost ke zkorigování výsledku měl hned vzápětí Sixta, ale tu správnou příležitost ke střele nejprve propásl, aby hned jeho následná střela z malého vápna skončila těsně nad Kotěrovou brankou.

Velkou parádu předvedli po hodině hry Jukl s Drozdem. Prvně jmenovaný ideálně hlavičkou sklepl centrovaný míč na hradeckého beka, který z „voleje“ vypálil, ale bohužel přímo do náruče sparťanského brankáře. Podobnou akci předvedli na druhé straně Pešek s Nečasem, ovšem výsledkem byla střela nad branku Votroků.

V závěru utkání se Votroci tlačili do zakončení, změnili své rozestavění na tři beky, ale nebylo jim to nic platné. Sparťané své jednobrankové vedení uhájili, a i když by utkání více slušela remíza, z Hradce Králové si dvezli všechny body.

FC Hradec Králové jun. – AC Sparta Praha jun. 0:1 (0:0)

FC Hradec Králové jun: Jehlička – Soukup, Zezula, Krčál, Drozd (73. Langr) – Jukl, Sixta, Vobejda, Kopřiva (54. Hrabar) – Dočekal (54. Hlavsa), Bláha

AC Sparta Praha jun: Kotěra – Macháč, Matějka, Vokoun, Vondra – Čavoš – Reiter (62. Moravec), Miskovič, Pešek (82. Kitanovič) – Skopec (84. Surmaj), Nečas

Branky: 49. Pešek, ŽK: Sixta, Rozhodčí: Zadinová – Hock, Ježek, Počet diváků: 100