Slavia si z Bavlny odvezla všechny body

9. 11. 2015   |   Redakce
Svěřenci trenéra Mejtského přivítali na Bavlně třetí tým tabulky Slavii Praha. O konečném výsledku ve prospěch hostí rozhodla pětiminutovka na přelomu poločasů, ve které padly rozdílové branky.

FC Hradec Králové jun. – SK Slavia Praha jun. 1:3 (0:1)

FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Hlavsa, Drozd P., Václavek, Drozd D. – Shejbal, Vyšehrad, Zezula, Zdržálek (81. Dědeček) – Hable, Sluka (13. Habrman)

SK Slavia Praha jun.: Řehák – Holík, Broukal, Routek, Ščuka (46. Veselý) – Mikula, Hrubý, Vavrouš (79. Valenta), Vukadinovič – Kocourek, Diop

Branky: 47. Habrman – 43. Vukadinovič, 46., 73. Veselý, ŽK.: Zdržálek, Zezula - Mikula, Rozhodčí: Zadinová – Blažej, Arnošt

Úvod utkání byl ve znamení Milana Sluky. Ten nejprve ve třetí minutě propásl velkou šanci, když se zcela osamocen objevil před prázdnou brankou Slávie, ale šance se zalekl a míč mu po nastavené noze pouze sjel vedle prázdné branky. Pak byl ústřední postavou opět Milan, kterého za deset minut fauloval hostující Hrubý a hradecký záložník musel střídat.

Utkání se pak hrálo převážně na polovině Votroků, ale jen po jejich velké vápno. Hosté sice měli míč více na svých kopačkách, ale v zakončení pokulhávali. Výjimkou pak byla třicátá minuta a nepříjemná střela Miljana Vukadinoviče, která jen těsně minula levou tyč Ordeltovy svatyně. Hradecký gólman pak o několik minut později vytáhl zákrok z řad ekvilibristiky, když zareagoval na dorážku Diopa z bezprostřední blízkosti. Jako odpověď na dvě velmi dobré šance hostí přišla střela Jana Shejbala. Nepříjemnou střelu z levé nohy hráče prvního týmu však Řehák stačil vyrazit na roh.

Hosté se i nadále tlačili před branku Votroků a na konci poločasu si vytvořili i pár gólových příležitostí. Jednu, dvě minuty před přestávkou, pak Vukadinovič proměnil, když se k němu na hranici velkého vápna dostal odvrácený míč a srbský fotbalista propálil vše, co mu stálo v cestě, 0:1.

V úvodu druhého dějství, na rozdíl od toho prvního, jako by se roztrhl pytel s proměňováním šancí. Nejprve se hned v první minutě trefil pokračovatel rodu Veselých Lukáš Veselý, a hned vzápětí se prosadil na straně Hradce Vojtěch Habrman, 1:2. Po vstřeleném gólu se hra vyrovnala a Votroci rázem ožili. Příležitost ke srovnání měl Shejbal, ale jeho přímý kop z hranice vápna skončil vysoko nad brankou Slavie.

Po několika zajímavých kombinacích a šancích před brankou Slavie však gólově zahřmělo opět na straně druhé, a opět u toho byl vnuk legendárního Františka Veselého Lukáš. Ten se nejlépe zorientoval před rozhozenou brankou domácích a zvýšil tak na 3:1. Závěr zápasu již žádnou šanci nenabídl a utkání tak skončilo rozdílem dvou branek ve prospěch hostujícího týmu.