Skvělý výkon, tři branky a rekordní výhra. Votroci přejeli Bohemku!

31. 7. 2016   |   Redakce
V sestavě Hradce Králové se objevili hned dva hráči, pro které to byla na prvoligovém trávníků ostrá premiéra. Konkrétně se jednalo o dvaatřicetiletého brankáře Radima Ottmara a novou posilu Ladislava Martana. Utkání se zlomilo v druhém poločase, kdy se postupně krásně trefil Honza Pázler, následně si domácí srazili do vlastní branky střelu Holeše a na konečných 0:3 upravil v 90. minutě Tomáš Malinský.

Ve 4. minutě se do prvního zakončení dostali Votroci, když po centru Martana hlavičkoval Pavel Černý, ale míč lapil bez větších problémů brankář Fryšťák. Zelenobílé tribuny explodovaly nadšením v 8. minutě, kdy si estonský Luts obehrál Chlebouna a zakončoval Berger. Nicméně gólová radost byla předčasná, jelikož se pískal ofsajd.

Fotbalisté Bohemians začali častěji podnikat nebezpečné a rychlé úniky, z kterých zákonitě plynuly velké šance. Jako například pokus Havla, jenž byl zcela osamocený v pokutovém území, jeho střela však skončila v rukavicích zkušeného Radima Ottmara. Za okamžik se hezky prosmýkl na levé straně Tomáš Malinský, následně našel na hranici vápna Janouška a jeho dělovka zamířila metr na branku zelenobílých.

Gólman Ottmar musel být v pozoru po dalekonosné jedovce od Čížka, pohotový zákrok znamenal rohový kop, z kterého se přes značný závar domácí k zakončení již nedostali. V této části střetnutí se hrál atraktivní fotbal, kdy útočná akce střídala akci, avšak na obou stranách často vázla finální přihrávka. Slušnou možnost na úvodní branku měli Votroci ve 37. minutě, kdy přesně k tyči hlavičkoval Chleboun, Fryšťák vyškrábl kulatý nesmysl konečky prstů, velká škoda! V závěru první půle zahrozila i Bohemka, rána Čížka z hranice velké vápna pořádně zaplavala a Ottmar musel na poslední chvíli zasáhnout.

Ačkoliv byl úvod druhé pětačtyřicetiminutovky opatrnější, tak po centru Mudry nebezpečně hlavičkoval Martan, leč jeho pokus skončil několik metrů vedle. V 59. minutě byla v promáčeném Ďolíčku k vidění s hlavička Bergera, ale bez gólového efektu. Hned vzápětí pálil kousek vedle pravé tyče Jindřišek. V pokračující hře byli jednoznačně aktivnějším týmem svěřenci koučů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela, což dokládala například levačka Honzy Mudry, bohužel nad branku. V 71. minutě přišla velká gólovka Votroků. Janoušek vyslal za obranu aktivního Malinského, ten ovšem prováhal správný čas na zakončení a gólman Fryšťák míč lapil.

V 74. minutě se takřka dvě stě fanoušků Hradce Králové konečně dočkalo. A slovy klasika by se vedoucí gól dal okomentovat slovy veni, vidi, vici. Přišel, viděl, zvítězil, řeč je o Honzovi Pázlerovi, který v 70. minutě vystřídal Pavla Černého a o čtyři minuty později krásnou standartkou z osmadvaceti metrů rozvlnil síť, 0:1. Velká radost hostů vyvrcholila v 79. minutě, když střílená přihrávka Tomáše Holeše skončila za zády bezmocného brankáře Bohemky, 0:2. Nutno podotknout, že balón si do vlastní brány srazil jeden z domácích obránců. V 90. minutě pak dokončil zcela nezapomenutelnou výhru Tomáš Malinský, který se krásně prosadil v pokutovém území, 0:3. Tato prohra je pro domácí Bohemku nejhorší od roku 2012, naopak Votroci si připisují rekordní výhru a v současné době se usazují na průběžném prvním místě tabulky ePojištění.cz ligy!

Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 0:3 (0:0)

Branky: 74. Pázler, 79. Holeš, 90. Malinský. Rozhodčí: Franěk – Kotík, Dobrovolný. ŽK: 27. Černý, 69. Chleboun, 71. Malinský – 38. Jindřišek, 89. Krch. Počet diváků: 4 832.

Sestavy: Bohemians Praha 1905: Fryšták – Křapka, Krch, Gajič, Havel – Jindřišek (77. Hubínek) – Berger (69. Bartek), Čížek, Jirásek, Luts (46. Jeslínek) – Mikuš.

FC Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - Janoušek, Schwarz - Martan (91. M. Černý), Vlkanova (87. Trubač), Malina - P. Černý (70. Pázler).