Skvělý Ottmar vychytal Votrokům důležité tři body proti Jihlavě!

20. 8. 2016   |   Redakce
Oproti minulému zápasu nastala v základní sestavě jedna změna, na defenzivním záložníkovi nahradil Schwarze Dan Trubač. V prvním poločas byl Hradec Králové lepším týmem a šel po brance Tomáše Holeše zaslouženě do vedení. Druhá půle nabídla velkou převahu Jihlavy, ale bez gólového efektu. Tudíž Hradec mohl slavit získ tří bodů.

Hradečtí fotbalisté vstoupili do sobotního střetnutí velmi aktivně a již ve 2. minutě byla k vidění první zajímavá možnost. K té došlo po rychlém úniku vedeném mladíkem Trubačem, jenž následně vybídl k centru Tomáše Malinského, ale jeho střílený pokus nikdo do hostující branky neuklidil. Ve 13. minutě přišla další velká šance Votroků, po rohovém kopu poslal Mareš výborný míč na hlavu Žondry, ten v jasné pozici branku minul.

Jihlava se poprvé prezentovala až pokusem Hronka z třiceti metrů, jeho pumelice měla dobré parametry a gólman Ottmar musel vytáhnout balón s vypětím všech sil. Ve 25. minutě konečně zalila tribuny v Mladé Boleslavi gólová radost! Stalo se tak po rohovém kopu Dana Trubače, když kapitán Holeš dokázal nadvakrát dopravit kulatý nesmysl za záda brankáře Hanuše a Hradec šel do vedení 1:0.

Krátce před koncem první půle mohli hosté srovnat, když do poloprázdné brány zakončoval ekvádorský záložník Batioja. Gólman Ottmar však vytasil pohotový skluz a následná dorážka Urblíka již přesná nebyla. Jihlava začala spoléhat na rychlé protiútoky, ale domácí defenziva byla pozorná a do konce prvního poločasu již žádné ohrožení nepřipustila.

Pokud byli Votroci lepším týmem v prvním dějství hry, tak to samé se dá říct o mužstvu z Vysočiny na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky. V 51. minutě pálil nebezpečně Hronek, Ottmar jedovatý projektil ukryl do své náruče. O osm minut později bylo velmi blízko k vyrovnání z kopaček Batioja, ale Votroci se s velkým štěstím ubránili. Následně přišla další 100% příležitost Vysočiny, kdy Urdinov promáchl zcela osamocen na malém vápně. Svěřenci koučů Bohuslava Pilného a Milana Frimmela ztráceli jednoduché balóny a těžko se dostávali za půlku hřiště. Světlou výjimkou byl pokus střídajícího Schwarze z malého vápna, mezi tyče ovšem nemířil.

Co dokázala Jihlava v dnešním duelu neproměnit, tak o tom se mohli fanoušci přesvědčit v závěru utkání. Od 87. minuty byly k vidění minimálně čtyři gólové šance. Postupně se neprosadil exhradecký Pavel Dvořák, po rohovém kopu zcela osamocený Haris Harba, a stejný hráč pohrdl i samostatným únikem v 90. minutě, kdy ho neskutečně vychytal Radim Ottmar. Smolař zápasu bosenský Harba zakončil své vystoupení v nastaveném čase, kdy dostal ideální centr, který nasměroval pouze nad.

Nutno přiznat, že při Hradci stála v závěru samotná paní Štěstěna, ale na to se historie ohlížet nebude. Hradec získává po dlouhé době nad Jihlavou důležité tři body a může se v klidu soustředit na nadcházející duely.

FC Hradec Králové – FC Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)

Branky: 25. Holeš. Rozhodčí: Královec – Blažej, Koval. ŽK: 3. Mareš, 40. Plašil – 17. Urdinov. Počet diváků: 1146.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – Mareš, Trubač (62. Zorvan) – Malinský, Vlkanova (68. Schwarz), Martan (81. M. Černý) – Žondra.
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov – Štěpánek (77. Harba), Urblík – Batioja (61. Vaculík), Hronek, Ikaunieks – Rabušic (73. Dvořák).