Škoda, že jsme neproměnili šance, ví Pavel Krmaš

13. 7. 2016   |   Redakce
Prvnímu přípravnému utkání na soustředění v Polsku, ve kterém Votroci porazili Lechiu Dzierzoniow 2:1, přihlížel pozorně z tribunky stadionu ve Walbrzychu také sportovní ředitel černobílých Pavel Krmaš. Jemu jsme položili dvě otázky, jak hodnotil samotný zápas a jak byl spokojený s novými tvářemi, které k utkání nastoupily.

Pavle, jak hodnotíš dnešní utkání?

Šlo o přípravný zápas se soupeřem, který neměl prvoligové kvality a spoléhal se na zahuštěnou obranu. Dlouho se nám nedařilo jejich obranný val překonat, částečně i díky drobným nepřesnostem. Zápas jsme ale měli samozřejmě pod kontrolou, drželi jsme míč, obrana příliš složitých situací nemusela řešit. Ve druhém poločase jsme se již dokázali střelecky prosadit, ale je škoda, že jsme neproměnili několik šancí, které po gólu opravdu volaly. Paradoxně jsme inkasovali v poslední minutě normální hrací doby, více méně po náhodné akci ze zahraného trestného kopu. A nebýt výborného zákroku gólmana Radima Ottmara, mohl v nastavení přijít ještě jeden gól do naší sítě.

Ty jsi dnes mohl sledovat hned tři z nových tváří, které jsi jako sportovní ředitel již stihl do Hradce přivést. Jak jsi byl s jejich dnešním výkonem spokojený?

Platí, co jsem již říkal - soupeř nás zas až tak moc nedokázal prověřit. Nechci tedy nějak zvlášť hodnotit výkony po takovém utkání, kdy zvláště defenzivní práce neměla takovou obtížnost. Dá se říci, že jak Milan Černý, tak Honza Mudra si bez problémů odehráli to, co měli. Libor Žondra vstřelil gól, druhý jsme vsítili z penalty po faulu na něj, několikrát ve druhé půlce zápasu připravil gólovou situaci spoluhráčům. Tady se dá u útočníka mluvit o spokojenosti.