Schwarz zavelel svými góly k tříbodovému zisku

15. 4. 2016   |   Redakce
Votroci přijeli na jih Čech s vizí, pokračovat v dobrých výsledcích, které jim zaručí setrvání na postupových postech. Soupeřem jim byl tým Dynama České Budějovice, který měl začátek jarní sezóny posunutý kvůli karanténě, ale hlavně tým, který v jarních zápasech předváděl dobré výkony s dobrými výsledky.

Trenéři Votroků udělali do zápasu, oproti posledně, tři korekce, když se do sestavy po disciplinárním trestu za žluté karty vrátil Vlkanova, po zranění Holeš a Filipa Zorvana vystřídal na podhrotu Daniel Trubač. Domácí tým Budějovic nastoupil ve stejné sestavě, ve které exceloval v Ústí nad Labem.

První minuty, a de facto celý první poločas, byly oku lahodící příznivcům hostujícího týmu, tedy FC Hradec Králové. Hráči v černých dresech měli hned od začátku jednoznačně navrch, kontrolovali hru a také si dokázali vytvořit šance, ze kterých se gólově prosadili. Probíhala patnáctá minuta, když se k odraženému míči dostal v soupeřově vápně Janoušek, nezištně přistrčil na Schwarze, který stál mimo vápno a parádní střelou o břevno nedal Křížkovi šanci, 0:1. Kdyby byla soutěž o křišťálovou kopačku, byl by Petr určitě aspirantem na první místo. O šest minut později bylo ještě veseleji. Adam Vlkanova se probíjel do vápna přes bránícího Kleslu, který mladého štírka zastavil pouze pomocí faulu. Sudí Adámková neváhala ani vteřinu a za nedovolenou hru nařídila penaltu. K ní se poprvé v sezóně postavil Petr Schwarz a podruhé v zápase rozvlnil síť českobudějovické branky, 0:2.

Votroci i nadále pokračovali v nátlakové hře a domácí chvílemi nevěděli, kam dřív skočit. Kdybychom na tomto místě měli někoho vyzdvihnout, bylo by to vůči ostatním nespravedlivé. A dařilo se i střelecky, protože v poslední minutě úvodního dějství si uprostřed hřiště zpracoval míč Trubač, lehkým obloučkem ho posunul do vápna naběhnutému Pázlerovi a ten i tentokrát potvrdil roli gólového zabijáka a přes vyběhnutého Křížka završil poločasové skóre, 0:3.

V druhém poločase tempo hry malinko povolilo a domácí hráli s hosty vyrovnanou partii. Ovšem do žádného zakončení se nedostali. Velká komplikace přišla pro Votroky v 58. minutě, když přes Ottmara doslova přepadl Šimák, sudí Adámková nařídila pokutový kop a Radima vyloučila. Do branky se tak poprvé v sezóně postavil Jiří Lindr. K provedení standardní situace se postavil domácí Kalod, který však nabídnutou šancí pohrdl, branku vůbec netrefil a tím pádem také nařízenou penaltu neproměnil.

Penalta hru malinko probudila. Oba týmy se více pouštěly do útoků a jeden z nich se na hradecké straně pokusil zakončit střelou z dvaceti metrů v zápase velmi dobře hrající Petr Schwarz. Projektil měl razanci, ale chyběl mu směr, respektive pár centimetrů. Na druhé straně se o něco podobného pokusili také domácí, ale balón z Vaňkovy kopačky skončil vysoko, ale opravdu vysoko nad, takže prořídlými tribunami to jen zahučelo. Dobrou příležitost na korigování výsledku měl v 78. minutě domácí Pešek, který se dostal až před Jirku Lindra, ten mu však bravurním skokem pod nohy šanci snížit vzal.

Závěr utkání již žádnou šanci, ani změnu ve skóre nepřinesl. Votroci si výsledek zkušeně pohlídali a domů vezou všechny body. Nepříjemnou skutečností však pro ně zůstává červená karta Radima Ottmara a také zlomené žebro Marka Plašila, který musel již v prvním poločase po faulu střídat. Jak však řekl trenér Pilný v závěrečném hodnocení, tým se musí dát rychle do kupy, protože již v úterý ho čeká východočeské derby v Pardubicích (17.00 hod).

SK Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 0:3 (0:3)

SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Klesa, P. Novák, Hájovský, Funda – Benát, Čavoš - Pešek, Šimák (85. Kadula), J. Mareš (53. Vaněk) – Kalod (65. Jurdík)

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Nosek, Krmaš, Plašil (23. Krátký) – Janoušek, Schwarz (90. Chleboun) – Vlkanova, Trubač, Malinský – Pázler

Branky: 15., 21. (PK) Schwarz, ŽK: Klesla, Pešek, Vaněk – Nosek, ČK: Ottmar, Rozhodčí: Adámková – Antoníček, Kotalík, Počet diváků 1315