S Teplicemi se juniorka rozešla smírně

9. 10. 2012   |   Redakce
V dramatickém závěru utkání Votroci ztratili 2 body, naopak hosté ze severu Čech byli šťastnější a odvážejí si bod za remízu 2:2.

FC Hradec Králové jun. - FK Teplice 2:2 (1:1)

Úvod utkání přinesl výraznou převahu domácího týmu, s několika nebezpečnými situacemi, hlavně po stranách hřiště. Ovšem po půlhodině hry domácí tlak zchladil gól z pokutového kopu. Tomu předcházel zbytečný faul Nováka, který držel hostujícího hráče Jablonského. Sám postižený poslal hosty do vedení. Tato situace domácí borce nabudila a ve 40. srovnali skóre Hofman, který dostal přesnou přihrávku od Radka Voltra, 1:1.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s cílem vstřelit vedoucí branku a tím dotáhnout zápas ke třem bodům. První se podařilo, ale body se v závěru utkání stejně dělily. Otočit vývoj utkání se domácím podařilo tři minuty před koncem. Branku vstřelil Novák, který tak odčinil svůj penaltový faul ze začátku utkání. Hradecký stoper si naběhl na centrovaný míč Malého a nekompromisně hlavou zavěsil, 2:1. Radost domácích však trvala pouhé tři minuty, když se v závěrečných sekundách trefil do šibenice hostující Krátký.

Hosté si tak z Bavlny odvezli šťastný bod, kdy po celou dobu utkání tahali za kratší konec. Svěřenci trenéra Luboše Prokopce mohou pouze litovat neproměnění vyložených šancí.

Luboš Prokopec, trenér: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hráli jsme dobře. Bohužel nám dnes chyběla větší přesnost ve finální fázi i v zakončení. Z tohoto pohledu je pro nás remíza neuspokojivá.“

FC Hradec Králové: Vízek – Klazar(76. Krejčík), Shejbal, Hofman(64.Furik), Voltr, Ptáček(80. Malý), Krčál, Doležal, Novotný, Kopáč(40.Štulajter), Novák.

FK Teplice: Lipš – Polák, Jablonský, Bubeníček, Memeti, Kodeš, Česlák, Čajič, Šalda, Kulhánek(72. Špírek), Krátký.

Branky: 41. Hofman, 87. Novák - 27. Jablonský (pen.), 90. Krátký, Rozhodčí:Mikel – Arnošt, Šob