Rezerva v derby nestačila na SK Převýšov

26. 9. 2011   |   Redakce
SK Převýšov - FC Hradec Králové 5:1 (1:1)

V hradeckém derby zajížděla rezerva Votroků na horkou půdu do Převýšova, kde nedávno pohořela i pražská Slavia. Domácí si po utkání Ondrášovka Cupu hodně věřili, a tak Votroci mohli jen překvapit.

První poločas byl vyrovnaný a šance se střídaly na obou stranách. Hned ta první ze strany Hradce v 7. volala po lepším zakončení. U lajny se prosmykl Hofman, "naservíroval" míč na velké vápno Kopáčovi, ale ten mířil zhruba jeden metr nad převýšovskou branku. Ta druhá ze 17. již byla gólová. Malý se ujal exekuce přímého kopu z velkého vápna a brankáři Petrovi nedal šanci, 0:1. Po obdržené brance domácí vrhli všechny síly do útoku a srovnat se jim podařilo v 23. Ivošem Svobodou. Ten si zaběhl za obranu Votroků a podél brankaře Ottmara srovnal skóre na 1:1.

Hned z prvního útoku ve druhém poločase skóroval opět Svoboda a v 65. dokonal svůj hattrick svým typickým náběhem za obranu. Po hodině hry tak na ukazateli svítilo skóre 3:1 pro domácí. I když tomu skóre neodpovídalo, mladí Votroci hráli na půdě Převýšova vyrovnanou partii, bohužel své šance narozdíl od domácích nedokázali proměnit. Domácí přidali v závěru dvě branky Hrabíkem a tak se skóre zastavilo na nelichotivých 5:1.

Miloš Mejtský, trenér: "Mohli jsme sledovat zápas velice dobré úrovně, kdy oba týmy měly řadu dobrých brankových příležitostí. Škoda, že mé mužstvo neudrželo koncentraci až do konce utkání a v závěru inkasovalo dva hloupé góly, kdy nás soupeř rozebral jako malé žáky. Převýšov disponuje velice kvalitním týmem, který se netají touhou postoupit do třetí ligy."

Sestava FC Hradec Králové: Ottmar - Vlček, Novák, Kábrt, Malý - Krolop, Veselka, Kopáč, Tichý (77. Doležal) - Hofman (83. Novotný Matěj), Novotný Pavel (73. Petřík)