Rekapitulace zimní přípravy. Jaká byla?

7. 3. 2018   |   Redakce
Příprava fotbalistů FC Hradec Králové začala 3. ledna 2018 testy na FTVS v Praze. Hned na druhý den se Votroci zapojili do dvoufázových tréninků. Útočiště našli svěřenci trenéra Karla Havlíčka na umělé trávě Malšovického stadionu a v nově rekonstruované posilovně.

Své první letošní souboje svedli v rámci Zimní Tipsport ligy 2018. A vedlo se jim náramně. Vždyť v soubojích základní skupiny nepoznali hořkost porážky a z prvního místa skupiny B postoupili do Final4. Zde je nejprve čekal tým Bohemians Praha 1905 a následně souboj o třetí příčku s druholigovým Frýdkem Místkem. V konečném účtování tým FC Hradec Králové skončil na 3. místě turnaje.

Celkem v přípravě bylo sehráno 12 přípravných zápasů, z toho, jak již bylo zmíněno, pět v rámci Zimní Tipsport ligy. Šestkrát Votroci zvítězili, třikrát remizovali a třikrát odešli jako poražení. To vše při celkovém pozitivním skóre36:20. Jedno utkání, proti SK Převýšov, se nehrálo kvůli chřipkové epidemii soupeře a jedno, to poslední s 1.SC Znojmo, bylo díky odložení prvního jarního kola v Pardubicích zařazeno dodatečně.

Na brankách se celkem podílelo 17 střelců, z toho dva z týmu juniorů – Kundrt a Martinec vstřelili po jedné brance. Nejlépe si mezi střelci vedl Honza Pázler (6) následovaný Petrem Schwarzem (5) a Jirkou Mikerem (4). Dále se do soupeřovy sítě trefili Vlkanova (3), Martan (3), Šípek (3), Súkenník (2) a po jednom zásahu Pajer, Kropáček, Plašil, Zorvan, Nosek, Funda, Janoušek a Krátký.

Do přípravných utkání se zapojilo celkem 37 hráčů (počítáno včetně 10 hráčů juniorky, kteří zasáhli do zápasu s Vysokým Mýtem). Jako nováčci se představila čtveřice hráčů Urma, Kvída, Eliáš a Kropáček. Naopak tým ještě před prvním lednovým tréninkem, nebo v průběhu přípravy, opustili Bederka (Bohemians 1905), Shejbal (FK Teplice), Jirsák (Heřmanův Městec), Žondra (MFK Vítkovice), Knehzlík (Slovan Liberec). Patrick (Portugalso – nižší soutěž).

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ FC HRADEC KRÁLOVÉ, zima 2018

FC Vysočina Jihlava – FC Hradec Králové 2:2 (2:0)

10. ledna 2018, 11.00 hodin, Zimní Tipsport liga, Praha - Horní Počernice
Branky: Urblík, Marcin - 2 Miker, Rozhodčí: Severýn – Fišer, Petřík, ŽK: 76. Zhou, Diváci:50

Sestavy: FC Vysočina Jihlava: 1.poločas: Valeš – Turyna, Popovič, Štěpánek, Tlustý, Schumacher, Fulnek, Mara, Nový, Urblík, Marcin
2.poločas: Rakovan - Krejčí, Mašič, Daníček, Pecháček, Klíma, Řezáč, Zhou, Štěpánek, Schumacher, Fulnek,
FC Hradec Králové: 1.poločas: Ottmar – Nosek, Čech , Kvída, Schwarz, Shejbal, Súkennik, Pajer, Martan, Kropáček, Vlkanova
2.poločas: Vízek - Miker, Zorvan, Krátký, Janoušek, Funda, Šípek, Bederka, Mudra, Plašil, Eliáš

FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové 0:5 (2:0)

13. ledna 2018, 11.00 hodin, Zimní Tipsport liga, Praha - Horní Počernice
Branky: 58. a 76. Schwarz, 64. Vlkanova, 69. Súkenník, 71. Martan. Rozhodčí: Ardeleánu – Kubr, Černý. ŽK: Čech, Martan. Počet diváků: 150.

Sestavy: FC Slovan Liberec: Franc – Masqueta, Heppner, Dvořák, Šustek, Prokš, Kristián, Kazda, Gembický, Michalec, Micovčák. Náhradníci: Vohnout – Baláž, Vrabec, Doležal, Bina.
FC Hradec Králové: Vizek (46. Ottmar) – Nosek, Čech, Kvída - Pajer, Zorvan (46. Súkenník), Vlkanova, Janoušek (46. Scwarz), Funda, Martan – Miker (46. Kropáček).

SK Sigma Olomouc – FC Hradec Králové 7:2 (2:0)

16. ledna 2018, 16.00 hodin, Andrův stadion Olomouc
Branky: 48. a 83. Hála, 77. a 81. Manzia, 14. Plšek, 29. Řezníček, 74. Kalvach - 51. Martan, 88. Pajer. Rozhodčí: Mrázek – Antoníček, Dresler. Počet diváků: 30.

Sestavy: SK Sigma Olomouc: 1. poločas: Buchta – Sladký, Kotouč, Radaković, Vepřek (21. Kalvach) – Zahradníček, Plšek, Texl, Sláma, Moulis – Řezníček. 2. pol.: Gröger – Surzyn, Neuer, Jemelka, Hála – Manzia, Zlatohlávek, Kalvach, Houska, Falta – Yunis.
FC Hradec Králové: Ottmar (46. Vízek) – Pajer, Bederka, Plašil, Mudra – Funda, Čech - Schwarz Vlkanova, Súkenník – Šípek. Ve 2. poločase střídali: Martan, Zorvan, Janoušek, Kvída, Kropáček, Eliáš.

FK Jablonec – FC Hradec Králové 0:3 (0:3)

20. ledna 2018, 13.00 hodin, Zimní Tipsport liga, Praha - Horní Počernice
Branky: 16. Šípek, 33., 45 Schwarz, Rozhodčí: Pechanec - Melichar, Hrabovský

Sestavy FK Jablonec: Hanuš – Hübschman, Pernica, Hanousek, Masopust, Trávník, Mihálik, Doležal, Jovovič, Holeš, Považanec, náhradníci: Hrubý, Schön, Kubista, Lischka, Breda, Tecl, Jankovič, Pleštil
FC Hradec Králové: Vízek (46. Ottmar) – Mudra (63. Plašil), Kvída, Janoušek, Funda – Pajer, Eliáš – Schwarz – Martan, Vlkanova (63. Kropáček) – Šípek (46. Súkenník)

Bohemians Praha 1905 – FC Hradec Králové 2:1 (1:0)

24. ledna 2018, 11.00 hodin, hřiště Praha Vyšehrad
Branky: 26. Tetteh, 77. Šmíd – 83. Kropáček. Rozhodčí: Starý. ŽK: 15. Kvída, 33. Urma, 82. Krátký.

Sestavy: Bohemians Praha 1905: Fryšták – Dostál, Krch (C), Hůlka, Kocič – Reiter, Jindřišek, Hašek, Luts – Mašek – Tetteh. Náhradníci: Kouba – Urdinov, Nečas, Vaníček, Bederka, Bartek, Kabajev, Dias, Šmíd.
FC Hradec Králové: Lindr – Mudra, Kvída, Janoušek, Urma (C) – Pajer, Eliáš – Martan, Schwarz, Vlkanova – Šípek. Náhradníci: Vízek – Kropáček, Krátký, Zorvan, Nosek.

FC Hradec Králové - MFK Frýdek-Místek 3:1 (2:0)

25. 1. 2018, 11.00 hodin, hřiště Praha Vyšehrad
Branky: 7. Miker, 24. Súkenník, 90. Plašil – 89. Macej. ŽK: 26. Zorvan.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar (46. Lindr) - Černý (77. Pajer), Nosek, Plašil, Funda - Krátký (61. Vlkanova), Schwarz (46. Eliáš), Zorvan, Súkenník (61. Martan) - Miker, Kropáček (46. Šípek).
MFK Frýdek-Místek: 1.pol: Mihálek – Švrček, Marič, Šumanský, Bala, Nzembi, Wilweber, Grussmann, Varadi, Honiš, Biolek. 2.pol: Biolek, Krčula, Hanson, Chvěja, Dramé, Macej, Hruška, Bialek, Honiš, Slaninka a brankář Buček.

FC Hradec Králové – SK Vysoké Mýto 5:0 (2:0)

27. 1. 2018, 10.00 hodin, Malšovický stadion, umělý povrch
Branky: 1. a 26. Pázler, 48. Kundrt, 60. Martinec, 63. Miker. Rozhodčí: Pešava – Podhajský, Kánská. Počet diváků: 50.

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr – Vukčevič (46. Chocholatý), Martinec, Nosek, R. Holeš. (70. Střelec) – Jukl – Krátký, Střelec (46. Kundrt), Miker, Brokeš (70. Vukčevič) – Pázler.
SK Vysoké Mýto: Krátký – Kakrda, Dvořák, Fišer, Žák – Benda, Kopřiva, Valášek, Jandera – Fikejz, Štěpánek.

FC Zbrojovka Brno – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

30. 1. 2018, 16.00 hodin, Uheský Brod
Branky: 55. Lutonský – 78. Zorvan. Rozhodčí: Zpěvák – Tureček, Konečný.

Sestavy FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sedlmajer, Gáč, Kijanskas, Lutonský – Buchta – Přichystal, Holman, Ashiru – Vintr, Zikl.
FC Hradec Králové: Vízek – Krátký, Nosek, Plašil, Urma – Černý, Eliáš, Zorvan, Súkenník – Kropáček (46. Miker), Pázler.

FC Spartak Trnava – FC Hradec Králové 2:3 (1:2)

2. února 2018, 14.00 hodin, NTC Senec
Branky: 13. Pehlivan, 56. Godál z PK – 27. Martan, 29. Schwarz, 62. Pázler., Rozhodčí: Kružliak – Slyško, Štrbo.

Sestavy Spartak Trnava: Vantruba – Kadlec, Tóth (30. Hladík), Godál, Čonka (46. Janso) – Greššák, Pehlivan (78. Bogdanovski) – Jirka (46. Brigant), Vlasko (46. Pekár), Ofosu – Egho.
FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Mudra, Čech, Kvída, Funda – Martan, Schwarz, Pajer, Súkenník (63. Zorvan) – Pázler, Vlkanova.

FC Hradec Králové – Miedz Legnica 0:2 (0:1)

9. února 2018, 12.00 hodin, Malšovický stadion, umělý povrch
Branky: 36. Piatkowski, 54. Forsell. Rozhodčí: Nenadál – Fišer, Slavíček.

Sestava FC Hradec Králové: 1. poločas: Ottmar – Krátký, Nosek, Kvída, Funda – Martan, Pajer, Schwarz, Vlkanova – Pázler, Šípek. 2. poločas: Vízek – Černý, Plašil, Čech, Mudra – Súkenník, Zorvan, Eliáš, Miker - Pázler, Šípek.
Miedz Legnica: Smoluch – Augustyniak, Bartulovic, Bozič, Perez, Lobodzinski, Mastkowski, Piatkowski, Pursyzki, Santana, Zielinski. Střídali: Kwame, Barreno, Forsell, Gardzielewski, Idzik, Osyra, Piasecki.

FC Hradec Králové – SK Viktorie Jirny 9:1 (2:1)

17. února 2018, 10.00 hodin, umělá tráva Malšovický stadion
Branky: 27. a 51. Vlkanova, 22. Nosek, 52. Funda, 55. Pázler, 76. Janoušek, 80. a 81. Šípek, 90. Krátký – 32. Kejha. Rozhodčí: Lerch - Fišer, Hock.

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – Černý (69. Zorvan), Kvída (60. Plašil), Nosek, Urma – Martan (60. Súkenník), Pajer, Zorvan (46. Janoušek), Funda (60. Krátký) – Vlkanova, Pázler (60. Šípek).
SK Viktorie Jirny: Faris (46. Dočekal) - Stockner, Procházka, Kejha, Čepelák, Škovránek (57. Honcharenko), Mareš, Křeček, Kocourek, Vondráček, Melechovský.

FC Hradec Králové – SK Převýšov

23. 2. 2018, 10.00 hodin, SCM Bavlna
ZRUŠENO KVŮLI CHŘIPKOVÉ EPIDEMII SOUPEŘE

FC Hradec Králové – 1.SC Znojmo

2. 3. 2018, 12.00 hodin, Havlíčkův Brod
Branky: 13. a 48. Pázler – 18. Dujmovič, 55. Javůrek. Rozhodčí: Hájek – Dobrovolný, Feifer.

Sestavy: FC Hradec Králové: Ottmar – Černý (75. Mudra), Kvída (67. Čech), Nosek, Funda – Martan (75. Krátký), Schwarz, Janoušek, Pajer – Vlkanova (67. Zorvan), Pázler (75. Šípek).
1.SC Znojmo FK: Veselý – Helísek, Mezlík, Avdič, Dujmovič – Lacko, Machuča – Pecháček, Teplý, Javůrek – Vašíček.