Řada neproměněných šancí stála Votroky body, Příbram - Hradec 1:0

11. 3. 2017   |   Redakce
Sobotní odpoledne zaneslo fotbalisty Hradce Králové k důležitému utkání na hřiště posledního celku ePojisteni.cz ligy. Oproti minulému utkání udělali trenéři Hradce tři změny, když se do základní jedenáctky vrátili záložníci Tomáš Malinský a Pavel Černý, na hrotu pak dostal příležitost Honza Pázler, který v podzimním duelu dnešních soupeřů dvěma brankami rozhodl o našem vítězství. Naopak záložník Petr Schwarz začal v Příbrami pouze na lavičce.

Hradec začal svižně a po nečekané Jirsákově střele z poloviny hřiště vykopával příbramský Hruška míč z brankové čáry. Náš záložník tak málem potrestal dvojnásobnou chybu v rozehrávce domácího celku. Nedáš – dostaneš bohužel pro nás platilo hned vzápětí, když rozhodčí Královec odpískal proti nám penaltu za ruku Pavla Černého v pokutovém území. Ottmar sice vystihl směr střely Tomáše Pilíka, ale na míč už nedosáhl a Příbram tak od 6. minuty vedla 1:0.

Vyrovnat mohl brzy po skvělém sólu Malinského a přihrávce Martana útočník Pázler, ale žel bohu míč na malém vápně netrefil. Další velkou možnost měli Votroci v 16. minutě po rohovém kopu, kdy míč z brankové čáry na poslední chvíli vykopl domácí Rezek. Plné ruce práce měl brankář Hruška i s dělovkou agilního Pázlera, jeho pokus byl vyražen na rohový kop.

Obrovská šance našeho týmu přišla ve 36. minutě, když Malinského centr vrátil před bránu Martan. Před Pázlerem sklepl míč jeden z domácích rukou, leč píšťalka tentokrát zůstala němá. Ve 41. minutě byl před čtvercem faulován Martan, utěšená střela Jirsáka z následného přímého kopu však jen rozezvonila tyč Hruškovy svatyně. První poločas tak skončil příznivě pro domácí, byť jsme měli několik výborných možností skórovat i my, dvakrát dokázali příbramští vykopnout merunu z brankové čáry, navíc jsme trefili i tyčku.

Druhá půle začala stejně, jako končila první, tedy nadějným útokem hostů. K míči se tentokrát postavil Pázler, ale zamířil vysoko nad. V 51. minutě měl dobrou možnost ke srovnání skóre Marek Plašil, ale z úhlu netrefil mezi tři tyče. Po pár minutách hlavičkoval v lehkém záklonu na hranici malého vápna Pavel Černý, ale Hruška míč bez problémů sevřel do rukavic.
V těchto chvílích již byl na hřišti Libor Žondra, který v 55.minutě nahradil Malinského. Další zajímavou situaci zahrál střídající Petr Schwarz, když jeho povedenou střelu musel gólman Hruška vyrazit, následnou dorážku už Plašil do sítě nedostal.

Diváci v 74. minutě na vlastní oči viděli, jak těžké je v současné době pro Hradec vůbec vstřelit branku. Rychlý protiútok vedený Martanem pokračoval ideální přihrávkou na kopačky Pavla Černého. Ten tváří v tvář Hruškovi místo střely volil nahrávku na volného Schwarze, který však na míč před opuštěnou brankou nedosáhl. To byla minimálně čtvrtá 100% šance Votroků v tomto duelu.

Hosté začali hrát logicky v závěru vabank a pro Příbram se zjevovaly možnosti k brejkům. V 82. minutě jeden z našich hráčů promáchl míč po rohovém kopu a z následného brejku byli domácí blízko pojišťovací brance. Hradečtí v závěru posílali dopředu jeden míč za druhým, což neslo své ovoce. Jako například šest minut před koncem, kdy osamocený Schwarz pohrdl parádní příhrou od Martana a z hranice penalty přestřelil.

Více se toho již v příbramském areálu U Litavky neudálo a Votroci tak dnes díky neproměňování i těch největších šancí ztratili všechny body a čertu žel nevyužili možnost vzdálit se konci prvoligové tabulky.

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
Branka: 7. Pilík z PK. Rozhodčí: P. Královec - T. Mokrusch , J. Kubr. ŽK: 88. T. Pilík, 90+1. Hruška – 12. Janoušek, 15. Malinský. Počet diváků: 2116.
Sestavy: 1. FK Příbram: Hruška – Divíšek (46. Krameš), Chaluš, Jiránek, Tregler – Trapp, Rezek – T. Pilík, Suchan (86. Lupták), Bazal – Linhart (74. Kacafírek).
FC Hradec Králové: Ottmar – Plašil, Chleboun, Nosek, Krátký (78. M. Černý) – Malinský (57. Žondra), P. Černý, Jirsák (69. Schwarz), Janoušek, Martan – Pázler.