RMSK Nový Bydžov - FC Hradec Králové B 2:1 (0:0)

12. 4. 2010   |   Redakce
V derby prohrála rezerva 1:2.

Do tohoto utkání nastoupili hosté opět v silně pozměněné sestavě, premiéru v brance si odbyl brankař Pišta, poprvé nastoupil od začátku, v jarní části, obránce Žák. V 5. minutě se poprvé v utkání dostal ke střele domácí Blažej, jeho střela šla však vysoko nad. Ve 13. minutě zahrával rohový kop domácí Vaníček, střelu hlavou Petříka, výborně vyrazil pozorný Pišta !

V 15. minutě se poprvé dostali ke střele hosté, střela Černého šla však nad branku. V 18. minutě nastřelil míč před branku Hečko, po něm Zelený, míč však zachytil domácí brankař Cejnar. Ve 26. minutě, po centru Zeleného, střílel hlavou v dobré pozici Hubička, Cejnar chytá. Ve 32. minutě se dostali do jasné šance hosté, Lacina však dokázal překopnout ze dvou! metrů branku !!! Ve 39. minutě měli hosté další „tutovku“, Kouřil však z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou branku ! Ve 40. minutě Voltr vysunul Hubičku, ten šel sám na Cejnara, který mu však včasným vyběhnutím šanci zmařil. Ve 45. minutě hosté nastřelili tyč Veselkou…!, domácí odvrátili na rohový kop. Po rohovém kopu se míč dostal opět k Veselkovi, který v dobré pozici však střílel vedle.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, hned ve 47. minutě střílel hlavou Voltr pouze do Cejnara. Ve 48. minutě přišla pro hosty ledová sprcha, když z první šance ze hry, Blažej překonal bezmocného Pištu po přihrávce Kazdy. V 54. minutě odpískal rozhodčí Šafránek malou domů proti hostům, střela Blažeje však byla zblokována. V 59. minutě střílel v dobré pozici hlavou Veselka po centru Hečka, opět nic. V 60. minutě centroval Hečko, do dobré pozice se dostal Zelený, místo střely však volil přihrávku… V 64. minutě zahrávali hosté trestný kop Voltrem, Kouřil v jasné šanci střílí hlavou opět vedle ! V 82. minutě střílel z dálky Kábrt, vedle. V 84. minutě domácí své vedení zvýšili, když Blažej z pokutového kopu nedal Pištovi šanci – 2 : 0. V 85. minutě dobře vystřelil Žák, Cejnar se však překvapit nenechal. V 88. minutě snížil Karal na 2 : 1. Hosté se v závěru snažili všemi silami o vyrovnání, to se jim však nepodařilo…

Ladislav Brož trenér: "Utkání se mi hodností velice těžko, protože nezvítězil lepší, ale šťastnější tým. Navíc druhá branka padla z velice přísně nařízeného pokutového za ruku, která by se v žádném případě pískat neměla. I přes prohru je potřeba hráčům poděkovat za předvedenou hru a za vůli po vítězství. Opět jsme však doplatili na neproměňování vyložených brankových příležitostí. "

Sestava FC Hradec Králové: Pišta - Žák, Kouřil, Karal, Černý - Hečko, Lacina /66. Karanský/, Veselka /74. Kábrt/, Zelený - Voltr /74. Kuťák/, Hubička
Branky: Blažej 2x - Karal