Proměňování šancí rozhodlo o exportu bodů do Mladé Boleslavi

7. 5. 2015   |   Redakce
Do Orlické kotliny přijel třetí tým průběžné tabulky Juniorské ligy. Votroci s ním herně drželi krok, ale na proměňování šancí jasně prohráli. To také rozhodlo o konečném výsledku.

FC Hradec Králové jun. – FK Mladá Boleslav jun. 1:3 (0:2)

FC Hradec Králové jun.: Ordelt – Kraják Ondřej, Zezula, Drozd Pavel, Drozd David – Vobejda, Zorvan (46. Heger) – Joel, Ptáček (46. Kopřiva, 61. Lacina), Kraják Lukáš – Langr (75. Pago)

FK Mladá Boleslav jun.: Hankič – Pajer, Kozma, Kocourek (64. Subbotin), Thalamy – Kateřiňák, Hodač (57. Ladra), Malpon, Houžvička (75. Sedláček) – Geissler, Klobása

Branky: 58. Kraják Lukáš - 1. Hodač, 16. Geissler, 51. Klobása, ŽK: Lacina, Ordelt – Geissler, Rozhodčí: Váňa – Melichar, Myška, Počet diváků: 40

V utkání se na první gól dlouho nečekalo, vlastně jen pár sekund, a to přesně jedenatřicet. Bohužel úvodní zásah si připsali hosté, když si hned z úvodního rozjezdu mezi stopery naběhl Hodač a nasměroval míč za Ordeltova záda, 0:1. Votroci na nepodařený úvod zareagovali šancemi Davida Drozda a Matěje Ptáčka. Hlavně šance druhého hradeckého hráče volala po proměnění a to, když míč z hranice malého vápna „napálil z voleje“, ale namísto branky, spíše ohrozil zaparkovaná auta na místním parkovišti.

Jak s šancí správně naložit, to ukázal po čtvrthodině hry opět soupeř. Podle rčení: „Když nevíš so s míčem, dej gól“, z třiceti metrů napřáhl Geissler a míč zapadl přesně za pravou tyč domácího gólmana, 0:2. Po obdržené brance opět přišla tutovka Votroků, a opět se stejným koncem. Po samostatném průniku Lukáš Kraják dokonce obešel i vyběhnutého gólmana Hankiče, jenže svoji střelu do odkryté branky nasměřoval přímo do bránícího hráče. První poločas tak na šance skončil 2:2, na proměněné však 0:2 pro Mladou Boleslav.

Ten druhý začal podobně, jako první, když si v 51. minutě hostující Stanislav Klobása poradil s obranou Votroků a podél Ordelta zvýšil na 0:3. V této chvíli skóre vůbec neodpovídalo průběhu utkání, ve kterém mladí Votroci drželi se soupeřem herně krok, ale to proměňování šancí … Napravit tento fakt se snažil dalekonosnou střelou Langr, ale ani jemu nebylo přáno a prudká rána z 25 metrů skončila vedle mladoboleslavské svatyně. To, co se nepodařilo jemu, prolomil Lukáš Kraják v 58. minutě, ke kterému připlachtil centr Kopřivy a nekompromisní ranou o tyč korigoval vývoj utkání, 1:3.

Vstřelená branka domácí tým povzbudil a ti se stále častěji tlačili před soupeřovu branku. Územní převaha vygradovala ve dvě pěkné střely střídajícího Hegera a hlavičku Pavla Drozda. Bohužel obě příležitosti bez gólového efektu. V samotném závěru spálil 100% šanci Pago a následně také Ondřej Kraják, když ani jeden z nich nedokázal přes soupeře dotlačit z bezprostřední blízkosti míč do sítě.

A právě proměňování šancí rozhodlo o dnešním výsledku. Zatímco soupeř se šancemi dokázal gólově naložit, u Votroků tomu bylo naopak.