Prokletí Julisky nezlomeno, Votroci podlehli Dukle 3:0

14. 8. 2016   |   Redakce
Oproti minulému utkání s Jabloncem udělalo trenérské duo Frimmel, Pilný hned dvě změny v základní sestavě. Zraněného Pavla Černého nahradil Petr Mareš a na hrotu nastoupil místo Pázlera Libor Žondra, pro kterého to byl premiérový start v české nejvyšší soutěži. O osudu utkání napověděla již šestá minuta, kdy se Pražané dostali do rychlého vedení. Ve druhém poločase přidala Dukla ještě dvě branky, trefil se Néstor a Preisler.

Úvod utkání patřil domácím, kteří se již v 6. minutě ujali brzkého vedení. Po vůbec prvním rohovém kopu zakončil hlavou Smejkal a trochu se štěstím skončil míč až v hradecké brance, 1:0. Dukla Praha pokračovala v náporu, po rychlém brejku našel Tetour úplně volného Beauguela, ten si však přihrávku špatně zpracoval a pohotový výběh Radima Ottmara tuto velkou šanci ukončil. Hradec dal o sobě poprvé vědět po hezké a typické akci Tomáše Malinského, ale jeho střela mezi tyče nemířila.

Poté se hra přesunula více do středu hřiště a místo útočných akcí byl k vidění urputný boj o každý balón. Diváci si tedy příliš fotbalové krásy neužili, výjimkou byl jen přímý kop Petra Mareš nebo dalekonosný pokus Petra Schwarze. Na druhé straně hrozil především aktivní Olayinka ve spolupráci s francouzským střelcem Beauguelem. Ve 43. minutě zahrozil ještě Čajič, jeho centr proletěl jen těsně kolem brány Votroků.

Do druhého poločasu vstoupili fotbalisté Hradce Králové přeci jen s větší touhou vstřelit branku a k vidění bylo i několik možností. Asi největší měl Libor Žondra, ale jeho pokus na malém vápně mířil smolně mimo. V 65. minutě krásně vypálil zpoza šestnáctky Ladislav Martan a brankář Hroššo musel balon vytáhnout s vypětím všech sil, velká škoda! K vytoužené vyrovnávací brance nebylo daleko ani po přímém kopu Petra Mareše, ale ke gólové radosti chybělo několik centimetrů.

V 75. minutě vyslal Považanec do samostatného úniku střídajícího Kovala, který udělal kličku Radimu Ottmarovi a ten ho strhl k zemi. Sudí Julínek neváhal ani minutu a nařídil pokutový kop. K exekuci se postavil španělský záložník Néstor a zkušeně poslal Duklu do dvoubrankového vedení, 2:0. O třetí branku střetnutí usiloval o pár minut později také Beauguel, avšak Radim Ottmar byl na svém místě a s přehledem zasáhl. O osudu utkání bylo definitivně rozhodnuto v 86. minutě, kdy Preisler vyslal přesnou přízemní střelu na vzdálenější tyč a gólman Ottmar byl bez šance, 3:0. Hradečtí tedy ani tentokrát nedokázali zlomit prokletí se jménem Juliska a opět se vrací z pražských Dejvic bez zisku jediného bod.

FK Dukla Praha – FC Hradec Králové 3:0 (1:0)

Branky: 6. Smejkal, 76. Néstor, 86. Preisler. Rozhodčí: Julínek – Paták, Peřina. ŽK: 62. Zorvan, 75. Ottmar – 68. Smejkal. Počet diváků: 1415.

Sestavy: FK Dukla Praha: Hroššo – Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný – Marek Hanousek, Považanec, Tetour (72. Koval) – Olayinka, Beauguel, Čajić (70. Néstor).

FC Hradec Králové: Ottmar – Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra – Mareš, Schwarz (58. Trubač) – Martan, Vlkanova (58. Zorvan), Malinský – Žondra.