Převýšov - FC Hradec Králové B 0:1 (0:0)

13. 9. 2009   |   Redakce
Jiří Černý zajistil rezervě tři body v dalším divizním utkání krásnou střelou do "šibenice".

Utkání v Převýšově začalo hodně divoce: již v 1. minutě měli vyloženou šanci hosté, když po centru Laciny nepřekonal brankaře Petra Veselka. Ještě v téže minutě zahrávali domácí trestný kop a mohli se dostat do vedení oni, z brankové čáry odvrátil míč do bezpečí Černý. Ve 13. minutě zahrávali hosté trestný kop Lacinou, brankař Petr taktak vyrazil. V 15. minutě měli hosté další vyloženou brankovou příležitost, Lacina střílel po přihrávce Hubičky, z prázdné branky vykopl míč domácí Brychta. Z následného rohového kopu opět střílel Lacina a domácí opět odvrátili z prázdné branky. Ve 21. minutě se poprvé dostali ke slovu domácí, náznak jejich šance však zmařil včasným vyběhnutím brankař Holý. Ve 25. minutě měl jasnou šanci debutující Grim, který však po křížném pasu Černého dává hlavou těsně vedle. Ve 34. minutě střelu Grima Petr chytil. Ve 37. minutě měli jasnou šanci domácí, hostující obránci však dokázali dostat míč 2 x z prázdné branky do bezpečí. Ve 38. minutě další jasná šance hostujícího týmu, kterou měl Pacák po přihrávce Černého a kterou opět zmařil Petr. Z následného rohového kopu střílel hlavou Kouřil těsně vedle. Ve 45. minutě dokázal hostující Kouřil nedat to, co snad ani nedat nelze… Ze 2 metrů střílel hlavou vedle. Hosté byli celý první poločas lepším týmem, bohužel se však nedokázali prosadit gólově.

Ve 2. poločase začali lépe domácí, v 51. minutě se dostal ke střele Jarkovský, jeho střela šla však vysoko nad branku Holého. V57. minutě střílel Pacák z trestného kopu těsně nad branku Petra. V 60. minutě střílel Pacák ze 30ti metrů, brankař Petr jeho střelu vyrazil. V 72. minutě se pokusil Jarkovský překvapit Holého, jeho střela z dobrých 40ti metrů šla těsně nad. V 73. minutě se dostal ke střele domácí Novák, Holý byl však pozorný. V 75. minutě měl šanci střídající Hečko, dává však vedle. V 77. minutě se dostal ke střele hostující Hubička, brankař Petr jeho střelu chytá. V 79. minutě o výsledku utkání rozhodl hostující Černý, když krásnou křížnou střelou do šibenice nedal brankaři Petrovi šanci – 0 : 1. V nervózním závěru se domácí snažili o vyrovnání, což se jim nepodařilo, naopak vedení hostů mohl zvýšit střídající Kuťák. V jasné šanci však střílel vedle.

Trenér Ladislav Brož: "Naše naprosto zasloužené vítězství, dá se říct, že jsme byli po celé utkání lepším týmem. Mrzí mě však velké množství neproměněných vyložených brankových příležitostí. Naším nejlepším hráčem byl střelec rozhodující branky Jirka Černý."

Sestava FC Hradec Králové B: HOLÝ - ČERNÝ, KÁBRT, KOUŘIL, ŠPIDLEN - VESELKA, NEMČEK /46. HEČKO/, GRIM, PACÁK - HUBIČKA, LACINA /63. KUŤÁK/