Přehled: Hráči Fotbalové akademie FC Hradec Králové v reprezentačních výběrech

22. 2. 2017   |   Redakce
Hned šestice hráčů Fotbalové akademie FC Hradec Králové v minulém týdnu oblékla dres české reprezentace. Jak se dařilo mládežnickým reprezentacím a mladým Votrokům na mezinárodní úrovni se dozvíte v článku.

V minulém týdnu obléklo reprezentační dres hned šest hráčů Fotbalové akademie FC Hradec Králové. Dominik Hašek z ligového dorostu sehrál přípravný zápas v Bulharsku, hráči hradecké sedmnáctky Daniel Horák, David Doležal a Daniel Finěk absolvovali turnaj ve Španělsku a dvojice Milan Králíček a Filip Firbacher cestovali do Izraele na Winter Tournament.

U19 – přípravné zápasy v Bulharsku:

Bulharsko U19 - Česká republika U19 0:1 (0:1)
Gól:
35. Havelka.

Sestava ČR: Ciupa - Souček, Král, Chaluš, Rychnovský - Lingr (71. Plachý), Havelka, Sadílek, Granečný (71. Chvěja) - Šašinka, Turyna (59. Kašiar).

Bulharsko U19 - Česká republika U19 1:3 (0:3)Góly: 53. Jordanov - 23. a 33. Freit, 37. Král.

Sestava ČR: Jedlička - Hašek (85. Rychnovský), Mareček (46. Chaluš), Král, Granečný - Plachý (81. Souček), Antl (71. Havelka), Chvěja, Freit (71. Lingr) - Novotný (46. Turyna), Kašiar (81. Šašinka).

Devatenáctka si připsala dvě vítězství v Bulharsku a Dominik Hašek se na jednom z nich podílel gólovou asistencí.„Reprezentační sraz hodnotím určitě kladně. Prostředí po všech stránkách bylo super. Oba zápasy jsme vyhráli, do prvního jsem sice nezasáhl, ale ve druhém jsem odehrál 85 minut a dokonce i nahrál na gól. Sraz určitě splnil očekávání a jsem rád, že můžu sbírat zkušenosti i na mezinárodní scéně," dodává spokojeně vytáhlý pravý obránce hradecké devatenáctky.

U17 – turnaj La Manga:

Polsko U17 - Česká republika U17 3:1
Góly: 8. Praszelik, 38. Welniak, 53. Zalewski - 60. Kušej.

Sestava ČR: Nejedlý - Plecitý (40. Finěk), Šíma (40. Fišl), Míka, Horák - Leskovjan, Solil (40. Macháček) - Kušej, Konopásek (40. Ostrák), Kubala (40. Hönig) - Šilhan (50. Píchal).

Česká republika U17 - Norsko U17 2:0 (1:0)
Góly: 25. Píchal, 74. Kubala.

Sestava ČR: Janáček - Finěk (59. Míka), Šíma, Fišl - Plecitý (41. Hönig), Macháček (41. Konopásek), Solil (59. Kušej), Kohút - Doležal, Píchal (51. Šilhan), Ostrák (41. Kubala).

Švédsko U17 - Česká republika U17 3:1 (2:0)
Góly: 16. Kulusevski, 40. Mawana, 74.Krüger - 58.Kohút.

Sestava ČR:Janáček - Finěk (50. Kohút), Míka, Fišl, Horák - Hönig (41. Plecitý), Solil (41. Doležal), Leskovjan (41. Macháček), Ostrák - Kušej (50. Kubala), Píchal (41. Šilhan).

Reprezentace U17 skončila na turnaji ve Španělsku na konečném třetím místě. Daniel Horák, David Doležal a Daniel Finěk byli z reprezentační akce nadšení. Prvně jmenovaný se vrací k celému turnaji:

Daniel Horák: „Turnaj v La Manze určitě splnil to, co měl, což byla kvalitní příprava na druhou fázi kvalifikace na ME. Podmínky pro tréninky a zápasy byly výborné, poměrně teplo a skvěle připravená přírodní tráva. I když třetí místo není moc velký úspěch, dle mého názoru jsme byli ve většině zápasech lepším týmem."

Winter Tournament U16 v Izraeli:

Izrael U16 - Česká republika U16 5:3 (2:0)Góly: 20. Abda, 39. Hanzis, 48. Ovadia, 51. a 60. Mordechai - 68., 71. a 80. Králíček.
Sestava ČR:
Jaroš - Bárta (77. Hasala), Vincour, Mikuška, Radosta - Vokřínek (76. Halász), Gabriel (56. Vít) - Kozák (56. Purrini), Penner (56. Firbacher
), Lhotecký (33. Kosek) - Králíček. Trenér Černý.

Česká republika U16 - Rusko U16 0:3 (0:1)

Sestava ČR: Markovič - Halász, Vincour (67. Bárta), Mikuška, Hasala - Vít - Radosta (67. Vokřínek), Purrini, Firbacher, Kosek (67. Kozák) - Lhotecký (28. Penner). Trenér Černý.

Česká republika U16 - Bulharsko U16 2:1 (0:0)
Góly: 48. Radosta, 80. Králíček.
Sestava ČR:
Markovič (41. Jaroš) - Bárta, Vincour, Gabriel, Hasala - Kozák, Purrini (41. Penner), Firbacher
(62. Lhotecký), Vokřínek, Radosta - Králíček. Trenér Černý.

Turnaj se střelecky vydařil Milanovi Králíčkovi, který v úvodním zápase zaznamenal hattrick a gólem v posledním minutě rozhodl o vítězství s Bulharskem, které českou reprezentaci posunulo na třetí příčku. Filip Firbacher nastoupil do všech zápasů a vedl si také velmi dobře. „První zápas jsem hrál v základní sestavě proti Izraeli, bohužel jsme dvacet minut před koncem prohrávali 5:0. Alespoň, že jsem v závěru vstřelil tři branky a mám nějakou dobrou vzpomínku na toto utkání. Do druhého zápasu s Ruskem jsem nenastoupil z důvodu zranění. Proti Bulharům jsem nastoupil opět v základní sestavě a v poslední minutě jsem dal vítězný gól na 2:1. Z mého pohledu to byl pro mě povedený turnaj, ale až ne tak pro nás tým,"shrnul působení na turnaji v Izraeli střelec čtyř reprezentačních gólů Milan Králíček.