Přátelské utkání s Viktorií Žižkov vítěze nenašlo, Hradec remizoval 1:1

6. 7. 2016   |   Redakce
Hráči Hradce Králové šli do vedení na začátku druhého poločasu, kdy se trefil po přímém kopu Petr Mareš. Vyrovnáno však bylo záhy, žižkovský Trýzna nahrával a Čapek zakončoval. Další šance už zůstaly bez gólového efektu, a proto středeční přípravné utkání skončilo smírně.

V Chlumci nad Cidlinou se trenéři rozhodli pro jednu sestavu, která odehrála ve stejném složení většinu utkání. Ve výběru Bohuslava Pilného a Milana Frimmela se poprvé objevil také talentovaný Dominik Breda. Reprezentant do 18 let se předvedl v dobrém světle a několikrát přesvědčil diváky o své technické vybavenosti. Jako třeba v 16. minutě zápasu, kdy po nahrávce od Adama Vlkanovy již Breda zakončoval do brány, avšak jeho pokus v poslední možné chvíli srazila obrana Žižkova. Nicméně premiéra Dominika skončila nakonec smolně už v 50. minutě, když musel kvůli nespecifikovanému zranění vystřídat.

Pražané v prvním poločase několikrát pořádně zatopili hradecké defenzivě a především hlavička Urbance vypadala na skoro jistý gól, kulatý nesmysl naštěstí zamířil nad. Nebezpečný byl rovněž centr, na jehož konci se ocitl Dočekal, brankář Radim Ottmar včas vyběhl a možnost zneškodnil. Největší šanci Votroků ovšem nevyužil ve 28. minutě agilní Adam Vlkanova, jenž po krásné přihrávce postupoval zcela sám na brankáře Hrubeše, ten jeho pokus levou nohou skvěle vyrazil.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala gólovou radostí Hradce Králové, v 52. minutě otevřel skóre Petr Mareš. Jeho přímý kop zaplul trochu nečekaně až do sítě, 1:0. Žižkov se ale nevzdával a za svou aktivitu byl odměněn o šest minut později. Zaváhání Hradce využil Trýzna a z levého křídla naservíroval jako na zlatém podnose balón pro Čapka, který srovnal vývoj přátelského duelu, 1:1.

Hradečtí se po vyrovnání vrhli do útoku a snažili se o vstřelení vedoucí branky. Zajímavou příležitost měl například Honza Shejbal po rohu Petra Mareše, ale z malého vápna zakončil slabě. I závěr utkání patřil Votrokům, ale ani dva pokusy Shejbala nebo prudká rána Mareše ke gólu nevedla. Na hráčích byla viditelná na první pohled únava, jelikož se A tým nachází v plné tréninkové zátěži včetně náročných dvoufázových tréninků. Další příprava se odehraje již v sobotu od 11 hodin v Opatovicích nad Labem, kde přivítáme celek FC Vysočina Jihlava.

FC Hradec Králové – FK Viktoria Žižkov 1:1 (0:0)

Branky: 52. Mareš – 58. Čapek. Rozhodčí: Drábek – Myška, Fojtík. Počet diváků: 300.

Sestavy: FC Hradec Králové:
Ottmar (46. Lindr) – M. Černý, Nosek, Bederka, Mareš – Vlkanova, Janoušek – Shejbal, Breda (50. Kraják) , Súkenník – Pázler.

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Hašek, Pimpara, Opluštil, Šandera, Pavlata, Krystan, Gebert, Urbanec, Dočekal, Volek.