Povedený výkon juniorskému týmu vynesl všechny body

24. 8. 2015   |   Redakce
Pondělní odpoledne bylo v areálu Bavlna vyhrazeno pátému kolu Juniorské ligy. V jeho rámci do Hradce Králové přicestoval tým FC Slovan Liberec, který byl v průběžné tabulce Juniorské ligy s dvoubodovým náskokem pět míst před Votroky. Domácí tým si se soupeřem poradil a po zisku všech bodů ho v tabulce přeskočil.

FC Hradec Králové jun. – FC Slovan Liberec jun. 2:1 (2:0)

FC Hradec Králové jun.: Lindr – Drozd D., Drozd P., Václavek, Fenz – Javůrek, Zezula, Hable (75. Vyšehrad), Kraják, Shejbal (83. Zdržálek) – Petrus

FC Slovan Liberec jun.: Hroššo – Henzl (75. Bělíček), Čuřík, Chlumecký, Knejzlík – Kaiser (63. Krejčí), Soungole (56. Cal), Bláha, Sýkora – Machuča (46. Frimmel), Ofori (46. Barak)

Branky: 20. Kraják, 27. Petrus – 68. Bláha, Rozhodčí: Poživil – Pelikán, Peřina, ŽK: Vyšehrad - Frimmel, Knejzlík, Počet diváků: 220

V úvodu utkání byli domácí aktivnějším týmem. Svoji převahu zužitkovali již ve dvacáté minutě, když Zezula kolmicí ideálně vysunul Krajáka a ten podél vyběhnutého Hrošša poslal Votroky do vedení, 1:0. V podstatě vzápětí mohl tentýž hráč zvýšit na dvoubrankový rozdíl, ale míč mu v poslední chvíli přeskočil nohu.

Fotbalovou lahůdku viděli přítomní diváci ve dvacáté sedmé minutě, když se po levé straně uvolnil Javůrek, který si obhodil Henzla a ideálně po zemi nacentroval před bránu, kde byl naběhnutý Petrus. Pro zkušeného forwarda již nebylo problém, uklidit míč do volné poloviny liberecké branky, 2:0. Převaha domácích hráčů trvala po celý první poločas a bylo jen škoda dalších nevyužitých šancí Lukáše Krajáka a hlavně Honzy Javůrka, který nastřelil pět minut před koncem poločasu tyč.

Tleskalo se také hned v úvodu druhého poločasu, když si Kraják krásně přebral přihrávku do běhu, doprava přihrál naběhnutému Petrusovi. Ten prudkou přízemní přihrávkou „z první“ našel opět Krajáka a pouze reflexivní zákrok Hrošša zabránil třetímu gólu. V těchto fázích zápasu předváděli svěřenci trenéra Mejtského pěkný kombinační fotbal a Jirka Lindr neměl v podstatě žádnou práci.

Po půlhodině hry druhého poločasu se předvedl opět s chutí hrající Honza Javůrek, který ukázkově převzal míč a druhým dotykem- střelou těsně minul šibenici Hroššovy svatyně. Ovšem co se nepovedlo domácím, povedlo se v podstatě z ničeho soupeři. Po ztrátě míče na polovině hřiště následoval rychlý brejk, který zakončil hostující Bláha střelou podél Lindra a snížil tím stav utkání na 2:1.

V závěru utkání hosté přeci jen hru vyrovnali a měli několik slibných zakončení. V brance Votroků však stál Jirka Lindr, který svými zákroky tým juniorů podržel. Mladí Votroci si tak po zásluze připsali všechny.