Poslední přátelák v domácích podmínkách skončil výhrou Jablonce

28. 1. 2017   |   Redakce
Před odjezdem na soustředění do Chorvatska sehráli fotbalisté Hradce Králové poslední utkání v českých podmínkách, kdy na pražském Vyšehradě v rámci Zimní Tipsport ligy poměřili síly s Jabloncem. Soupeř dominoval především v prvním poločase, kdy se dokázal hned třikrát střelecky prosadit. V půli druhé už stačili Votroci výsledek pouze korigovat zásluhou trefy Filipa Zorvana.

Trenérské duo Bohuslav Pilný, Milan Frimmel opět protočilo dvě kompletní jedenáctky. S týmem již nebyl Honza Shejbal, který zamířil na hostování do Pardubic. „Jsme rádi, že právě do Pardubic. Budeme ho mít na očích. Honza je stále mladý hráč a potřebuje hlavně hrát," prozradil asistent trenéra Bohuslav Pilný.

Od prvních minut byl Jablonec mnohem aktivnějším mužstvem a častěji ohrožoval branku Jiřího Lindra. První gól zařídil již v 7. minutě Doležal, když využil rychlého protiútoku. Druhý zásah padl po rohovém kopu, když se hlavou prosadil velmi době hrající Jaroslav Zelený. Odchovanec hradecké kopané, který nově posílil právě severočeský celek, byl v průběhu celého poločasu hodně vidět. Nebylo tedy překvapením, když i třetí branka vznikla díky aktivní hře Zeleného. Tentokrát zaváhal s rozehrávkou Jirka Lindr a po následné nahrávce již nebyl pro Doležala problém uklidit míč do prázdné brány.

V druhém dějství se hra více vyrovnala. I když proti střelám Považance nebo Jiráčka musel gólman Radim Ottmar vytáhnout několikrát bravurní zákroky. Více se do šancí dostávali také Votroci a byl u toho především Filip Zorvan. Ten také ve 49. minutě po ideální nahrávce Igora Súkenníka snížil na 1:3. Blízko druhé brance měl Filip po pohotovém pokusu ze střední vzdálenosti, ale strážce jablonecké svatyně míč vyrazil s vypětím všech sil. Když se v závěru neuchytil ani přímý kop Dana Trubače, tak bylo jasné, že dnes si zaslouženou výhru připíše výběr kouče Zdeňka Kluckého.

„V prvním poločase to byla vzpomínka na to, jak jsme velcí fotbalisté, kteří ve středu snadno porazili Prostějov. Mysleli jsme si, že to bude v podobném duchu. Hráli jsme pomalu, neagresivně, všechno nám dlouho trvalo, takže odpověď soupeře byly tři góly. V druhé půli přišlo lehké zlepšení, lépe jsme se organizovali, bylo nás slyšet a dokázali jsme korigovat výsledek," uvedl Bohuslav Pilný.

FC Hradec Králové – FK Jablonec 1:3 (0:3)

Branky: 49. Zorvan – 7. a 39. Doležal, 21. Zelený. Počet diváků: 40.

Sestavy: FC Hradec Králové: Lindr (46. Ottmar) – R. Holeš (46. Mudra), Chleboun (46. Nosek), Polom (46. Olivier), T. Holeš (46. Krátký) – Schwarz (46. Trubač), Janoušek (46. P. Černý), Vlkanova (46. Súkenník), Malinský (46. Zorvan) – Šípek (46. Martan), Pázler (46. Žondra).
FK Jablonec: Hrubý - Zelený, Hübschman, Pernica, Masopust - Kubista, Trávník - Lárusson, Mehanovič, Diviš - Doležal. Střídali: Valeš, Janković, Beneš, Hanousek, Jiráček, Pospíšil, Považanec, Mihálik.