Poslední čtyři minuty rozhodly, že body zůstaly v Jablonci

2. 9. 2014   |   Redakce
Černé, deštivé mraky nad jabloneckým areálem V Břízkách nevěštili nic dobrého. A skutečně s úvodním hvizdem rozhodčího se spustil i drobný déšť a v dálce zahřmělo.

Po čtvrthodině vzájemného oťukávání uhodilo i v pokutovém území votroků, když Jehlička šel pod nohy a stáhl pronikajícího exhradeckého Bredu, Penaltu proměnil Gebert a domácí šli do vedení 1:0. Jehličku, jenž se při zákroku o Bredovo koleno zranil, vystřídal Ordelt. Hned se vyznamenal při střele Sedláčka. Po půlhodině hry Touatiho balón skončil na tyči. Sedm minut na to si Ordelt připsal pomyslnou asistenci, když si jehoi dlouhý nákop sklepl Pago a došel si až do pokutového území pro faul Fantiše. Na poločasových 1:1 srovnal rovněž z penalty Týfa.

Do druhé půle nastoupili domácí velmi aktivně. V 50. minutě vychytal Ordelt Sanogu, jenž se ocitl ve stoprocentní šanci a odražený míč napálil Sedláček jen do břevna. Chvíli na to skončil na zemi nezaviněně Fantiš, a to byl pro něho konec utkání neboť skončil v péči lékařů místní nemocnice. Na to přišly příležitosti Hradeckých, ale zůstalo jen u šancí. Eufórii na straně domácích odpálil Kovačevič, který se naopak trefil přesně na zadní tyč 2:1. Průnik Kuhna do rozhozené hradecké obrany o dvě minuty později a jeho gólová střela stanovila konečný výsledek 3:1 pro zelenobílé.

Milan Frimmel, trenér: „Věděli jsme, že Jablonec disponuje velmi silným kádrem a to se také potvrdilo. Domácí sice měli optickou převahu, ale do vyložených šancí i díky štěstí jsme je nepouštěli. Výsledek v první části hry stanovily pokutové kopy. V její druhé části byli domácí opět častěji u míče, ale naše dvě příležitosti, z nichž ta P.Drozda po rohovém kopu byla z kategorie stoprocentních, zůstaly jen u šancí. Stejně jako jsme lepším řešením finální přihrávky mohli výsledek v náš prospěch zcela otočit. Leč se tak nestalo. O výsledku celého zápasu pak rozhodly poslední čtyři minuty“.

FK Baumit Jablonec – FC Hradec Králové 3:1 (1:1)
FC Hradec Králové: Jehlička (21. Ordelt) – Káva (81. Vágner), Drozd D. , Heger (65.Hlavsa), Kopřiva, Drozd P., Vyšehrad, Pago (75. Langr), Týfa, Zezula (C), Kratochvíl
FK Baumit Jablonec: Repáň – Tichý (C), Touati (75. Kovačevič), Rozkovec, Breda (75. Štědronský), Drozd F. (46. Karásek), Sedláček, Žemba, Gebert, Sanogo (55. Kuhn), Fantiš (55.Novák)

Branky: 16. Gebert (pen.), 86. Kovačevič, 88. Kuhn – 37. Týfa (pen.)

Rozhodčí: Váňa – Vlasjuk, Rais