Po zisku třech bodů v Příbrami vévodí junioři lize

12. 9. 2016   |   Redakce
Do české republiky se začátkem nového školního roku vrátilo léto, a tak i fotbalisté se musí vyrovnat s počasím, které je příslušné spíše prázdninovým měsícům. Nejinak tomu bylo i v Příbrami, kde Votroci sehráli 6. kolo Juniorské ligy. Mladí hráči FC Hradec Králové se s podmínkami vyrovnali lépe a na východ Čech si odvážejí všechny body.

Příbram začala o poznání aktivněji, než hráči v bíločerných dresech, ovšem z úvodního tlaku vytěžila pouze několik závarů, které hostující brankář Ordelt, ve spolupráci s hradeckou obranou, s přehledem vyřešil. Po úvodní „seznamovací“ desetiminutovce začali Votroci přebírat v zápase iniciativu. Tu stvrdil gólem hned v 16. minutě hradecký David Novák, který si naběhl na přetažený rohový kop, který ještě prodlužoval Václavek, a míč hlavou uklidil do sítě. Hosté tak po čtvrthodině hry vedli 0:1.

Touto brankou se hradečtí fotbalisté ujali nejenom vedení v zápase, ale přebrali i otěže hry. Domácí se do konce poločasu nezmohli na žádnou vážnější akci, která by vedla k vyrovnání, nebo alespoň k ohrožení dobře chytajícího Ordelta.

V druhém poločase byly klimatické podmínky přeci jen příznivější, a tak druhé dějství juniorského zápasu se odehrálo ve větším tempu. V pětapadesáté minutě se svěřenci trenérů Šmardy a Rolka radovali po pěkné kombinační akci z druhé vstřelené branky, ale radost jim zkazil asistent rozhodčího, který mával ofsajd. Šanci na vyrovnání skóre měli domácí v 69. minutě, kdy vyslaný projektil z hranice vápna orazítkoval břevno.

Závěr utkání hosté kontrolovali a vyrovnání nepřipustili. Do tabulky Juniorské ligy si po zásluze připsali všechny body a po šesti odehraných kolech se dostali do jejího čela, když druhá Slavia Praha na ně ztrácí dva body. O nadcházejícím víkendu budou hostit brněnskou Zbrojovku, která pod lízátka zavítá v neděli 18. září 2016 v11.00 hodin.

Michal Šmarda, trenér: „V Příbrami jsme čekali těžké utkání z toho důvodu, že domácí čtyřikrát za sebou prohráli a v domácím prostředí nechtěli popáté v řadě vyjít na prázdno. Bylo jisté, že pro přerušení série udělají všechno, což se také potvrdilo. Soupeř byl aktivní a důrazný. My jsme se však na to dobře připravili a první poločas jsme kontrolovali, vyjma úvodních dvou rohů z počátku zápasu. Druhý poločas soupeř zvýšil důraz a agresivitu, což nám chvílemi udělalo problém a nedostali jsme se do hry tak, jak jsme chtěli. Přesto jsme tam měli rychlé protiútoky, které jsme zakončili střelami zpoza vápna a jeden krásně sehraný protiútok, jenž skončil brankou, kterou nám však pomezní rozhodčí kvůli údajnému ofsajdu neuznali. To domácím nalilo do žil ještě více odhodlání. Z tlaku si však vytvořili pouze jednu větší šanci, která skončila na břevně. Naše mužstvo podalo zodpovědný a koncentrovaný výkon a závěr utkání svojí vůlí, bojovností, nasazením a v neposlední řadě fotbalovostí a taktickým herním projevem dotáhlo do vítězného konce. Třech bodů si hrozně vážíme, protože ty se z Příbrami budou vozit velice těžko.“1.FK Příbram - FC Hradec Králové 0:1 (0:1)

1.FK Příbram: Boháč – Břížďala (60. Šrain), Mareš, Ježdík, Růžek, Květ, Januška (87. Červeňák), Moravec, Brandner, Holý, Macek (80. Bělohlávek).

FC Hradec Králové: Ordelt – Václavek, Holeš, Nosek, Zbudil (66. Hynek), Habrman, Novák (71. Brokeš), Krátký (90+1. Dostál), Vyšehrad, Zorvan (78. Chocholatý), Vobejda.

Branka: 16. Novák. Rozhodčí: Matějček – Blažej, Vitner. ŽK: Květ (PRI). Diváci: 60.