Plzeň si z Orlické kotliny odvezla všechny body

7. 4. 2014   |   Redakce
V dalším pokračování juniorské soutěže na sebe narazili dva sousedé z tabulky. Souboj již před svým zahájením sliboval zajímavý průběh. To vše se také vyplnilo. Votroci v poločase nad svým soupeřem vedli, ale jednobrankový náskok neudrželi. Soupeř si díky třem zásahům v druhé půli odvezl všechny body.

Plzeň do utkání nastoupila velice aktivně a během první čtvrthodinky předváděla technický, nátlakový fotbal. Slibnou šanci měl hned v úvodu Hvězda, ale jeho pokus Jehlička bravurně zlikvidoval. Domácí se nechtěli nechat zahanbit. Po pravé straně se rozeběhl Hofman, zacentroval před branku, kde si ideálně naběhl Jukl a jeho prudká hlavička „lízla“ tyč plzeňské svatyně.

Gólová radost a fotbalová paráda Jirky Bláhy přišla po půlhodině hry, kdy po své levé straně „pláchnul“ plzeňské obraně, u brankové čáry si poradil s jedním ze stoperů a vsítil „angličana“, když se nejdříve míč na své cestě do sítě odrazil od jedné a následně také od druhé tyče, 1:0.

Příležitost vyrovnat měl ve 40. minutě plzeňský Hrdlička, který si přebral míč na hranici ofsajdu, postupoval sám na Jehličku, ale ten mu svým včasným vyběhnutím šanci zlikvidoval. Do poločasové přestávky tak Votroci odcházeli s náskokem jedné branky.

Vzruch přinesl úvod druhé půlky. Nejdříve spletitou situaci ve vlastním vápně vyřešil Jehlička, když chtěl obehrát dotírajícího Hrdličku, ten ale jeho počínání přečetl a balón mu sebral. Nakonec vše domácí brankář tygřím skokem pod nohy zachránil. Prakticky vzápětí měl velkou příležitost na druhé straně Jukl, ale obrana Plzně jeho pokus zablokovala na roh. Z následující standardní situace Krčál hlavičkoval do náruče Šimana.

Bohužel další příležitost Plzni nabídnul chybnou rozehrávku opět sám domácí brankář Jehlička, který následující situaci vyřešil pouze za cenu faulu v pokutovém území. Nařízenou penaltu Končal s přehledem proměnil, 1:1. A bylo ještě hůř. V 64. minutě Hrdlička nejprve trefil hlavičkou břevno a odražený míč uklidil do hradecké sítě Štípek, 1:2.

Příležitost vyrovnat měl v následující desetiminutovce dvakrát Hofman, který nejprve nevyužil ideální přihrávku Bláhy a poté, po přihrávce od Jukla, pouze trefil nohy padajícího Šimana. A jak se říká: „Nedáš – dostaneš“. Plzeň svoje vedení zvýšila deset minut před koncem. Na propadlý míč si naběhl hostující kapitán Lukeš a propálil vše, co mu stálo v cestě, 1:3.

Votroci sice první poločas vyhráli, ale svými chybami v druhé části zápasu nabídli soupeři tři body. Ten příležitosti využil a z Hradce Králové si odvezl všechny body.

FC Hradec Králové jun.– FC Viktoria Plzeň jun. 1:3 (1:0)

FC Hradec Králové jun.: Jehlička – Bodlák, Krčál, Zezula, Kratochvíl (82. Langr F.) – Bláha, Vobejda, Kopřiva (60. Kraják Lukáš), Soukup, Jukl (80. Dočekal) – Hofman

FC Viktoria Plzeň jun.: Šiman – Lukeš, Liptovský, Piroch, Lešek – Štípek (82. Pernglau), Hrdlička, Damabyl, Končal – Hvězda (88. Hradecký), Veselinovič

Branka: 29. Bláha – 57. Končal, 64. Štípek, 80. Lukeš, ŽK: Bláha, Kratochvíl, Rozhodčí: Severýn – Blažej, Šmakal, Počet diváků: 160.