Petr Schwarz zavelel u juniorů k vítězství

30. 3. 2015   |   Redakce
Utkání 27. kola Juniorské ligy mezi domácími Votroky a Bohemkou z Vršovic bylo určitě ovlivněno počasím, když po celý zápas foukal nepříjemný boční vítr. Nutno však podotknout, že oba týmy se s nastalou skutečností vyrovnaly více jak dobře a po celých devadesát minut předváděly pěkný kombinační fotbal-

FC Hradec Králové jun. – Bohemians 1905 jun. 2:0 (1:0)

FC Hradec Králové: Jehlička – Drozd David, Drozd Pavel, Zezula, Kraják Ondřej – Heger (63. Lacina), Vobejda, Kraják Lukáš, Schwarz, Joel – Langr (77. Ptáček).

Bohemians 1905: Dočekal – Václavík, Žaloudek, Hejno, Košata – Řezníček, Koštíř, Lukáš (60. Hašek), Krištof (39. Buneš), Věchtík – Kubec (73. Pejša).

Branky: 15., 46. Schwarz, Rozhodčí: Váňa – Arnošt, Haleš, ŽK: Joel.

Na úvodní branku se příliš dlouho nečekalo a ta padla hned po čtvrthodině hry, když se na velkém vápně individuálně prosadil Petr Schwarz a vyběhnutého Dočekala překonal pod jeho tělem, 1:0. Votrokům gól nalil energii do těla a i v následujících minutách udávali tempo hry. Po dalších pěti minutách hry měli velkou příležitost Ondřej Kraják a také Langr, jenže prvně jmenovaný se v pokutovém území přes změť těl k zakončení nakonec nedostal a Marek Langr na centrovaný míč na hranici malého vápna nedosáhl.

V prvním poločase se střelecky prosazoval hlavně Petr Schwarz, který se na hřiště pomalu vrací po dlouhodobém zranění. Hradecký středopolař zaměstnával brankáře Dočekala v brance Bohemians hlavně střelami ze střední vzdálenosti a mladý gólman tak měl o práci postaráno.

Co se "gólově" nepodařilo na konci první půle, to přišlo hned na začátku té druhé. Nejdříve si na přízemní přihrávku Lukáše Krajáka naběhl Joel, jenže jeho lob Dočekal konečky prstů vytěsnil a tím změnil směr letu míče mimo branku. Joel však tečovaný míč doběhl ještě na hrací ploše, zacentroval zpět do vápna na hranici pokutového kopu a Petr Schwarz akrobatickým kopem přes své tělo zvýšil na 2:0.

Po obdržené brance hosté vyrovnali hru a mohli také snížit, když se v 67. minutě po závaru před velkým vápnem dostal na své levé straně k míči Řezníček a zacentroval do prostoru před Jehličkou. Tam si naběhl Kubec, ovšem jeho hlavička pouze rozezvučela břevno nad domácím brankářem. Odražený míč pak do bezpečí odkopl Joel. Po dalších deseti minutách měl ještě jednu slibnou příležitost Hejno, kterého však Jehlička vychytal.

Na poslední čtvrthodinu přišel na hřiště uzdravený Matěj Ptáček a hned se prezentoval technickou střelou, která však skončila na břevně hostující svatyně.

Po celé utkání byli domácí hráči lepším týmem a v podstatě krom dvou šancí, které přišly až ke konci utkání, k ničemu podstatnějšímu soupeře nepustili.