Petr Schwarz: Reprezentační pauza nám pomůže, na Slavii se důkladně připravíme

3. 10. 2016   |   Redakce

Na fotbalisty Hradce Králové čeká nyní reprezentační pauza, kdy další utkání přijde v sobotu 15. října proti pražské Slavii. I o tom hovořil bezprostředně po utkání v Plzni, kde Votroci prohráli vysoko 4:1, záložník Petr Schwarz. Ten svým prvním gólem v letošní sezoně ePojisteni.cz ligy zajistil alespoň čestný úspěch černobílých.

Petře, jak bys zhodnotil výkon Votroků proti Plzni?

Byl to hodně těžký zápas. Trochu jsme spoléhali na to, že budou unavení po Evropské lize. Jejich útočná řada je hodně silná a dělala nám velké komplikace. Z toho pramenily první tři góly. Kdyby skončil první poločas třeba dva nula, ještě jsme měli možná šanci.

Co podle tebe rozhodlo, v čem nás domácí přehrávali?

Prohrávali jsme osobní souboje, bylo tam hodně nevynucených ztrát, to takový soupeř jako je Plzeň, umí potrestat. Bylo to celkově složité utkání.

Po poločase byl stav 3:0, jaké pokyny vám dali trenéři do druhé půle?

V kabině jsme si řekli, že druhý poločas odjezdíme úplně jiným způsobem. Šli jsme tam s cílem, že ho nechceme prohrát, což se nakonec splnilo. Bohužel to bylo ale hodně málo.

Jedinou trefu Votroků máš na svědomí ty, ale jinak si moc příležitostí Hradec nevypracoval..

Souhlasím, celkově jsme moc šancí neměli. Nějaké centry tam byly, ale většinu jsme řešili špatně, mělo to vypadat jinak. Podle mě z nás byla trochu cítit ustrašenost, nebylo to vůbec podle našich představ.

Takže následující pauza by týmu mohla přijít vhod?

Je to pravda. Repre pauza nám pomůže, potrénujeme, hodíme tuhle porážku za hlavu. Na Slavii se chceme důkladně připravit, budeme hrát poprvé doma a doufáme, že přijde hodně diváků. Nebude to nic jednoduchého, ale už musíme zase bodovat.