Pěnčín - FC Hradec Králové B muži 1-0 (0-0)

Lindr – Plašil, Kašpar(66. Kotal), Vít, Přibyl – Veselka, Melek(75. Bitomský), Černý, Hradecký(86. Jirman) - Dvořák J., Zinke

Branky :

15. Melek, 39. Zinke, 51. Plašil

ŽK : 1-4

ČK : 0-0

Na hřiště Nového Hradce kde má svoje domovské hřiště Hradec „B“, přijel nejlepší tým divize „C“ Hlavice s touhou uhrát dobrý výsledek, který by ji přiblížil k postupu do ČFL. Domácí celek vstoupil do utkání velice aktivně a především Černý a Zinke zaměstnali hostující obranu a brankáře několika střelami. V 8.min Zinke našel obloučkem Hradeckého, ale ten z malého vápna přestřelil. Ve 14.min chtěli hosté zahrát ofsajd systém, ale to se jim nepovedlo a Černý postupoval sám na brankáře hostí, který jeho šanci zneškodnil. Hned o minutu později Černý výborným napadáním vybojoval míč, který posunul na Zinkeho s Dvořákem. Druhý jmenovaný připravil střeleckou pozici pro Melka a jeho tečovaná střela skončila v síti 1-0. Hosté hrozili převážně po standardních situacích. Ve 30.min výborně vyřešil Lindr rohový kop, když vyrazil míč do pole. Největší šance v prvním poločase pro hosty přišla v 33.min kdy si na dobře kopnutou standardní situaci naskočil Diviš, ale těsně minul branku domácích. V 39.min Hradecký vybojoval míč, ten posunul do strany na Zinkeho a jeho střílený centr si do vlastní sítě usměrnil hráč Hnízdo 2-0. Ve 41.min postupoval Černý ze strany sám, ale míč dobře netrefil.

Do druhého poločasu provedli hosté dvě změny. V 51.min přišla krásná akce. Černý vybojoval ve středu hřiště míč, ten posunul na volného Zinkeho a jeho střílený centr uklidil do prázdné branky Plašil 3-0. Poté hosté přidali na důrazu a obdrželi dvě žluté karty. V 62.min opět krásná akce na jeden dotek, kdy Zinke posunul na Plašila a jeho přesný oblouček našel Černého, ale brankář jeho volej se štěstím chytá. V 64.min se do šance tlačil útočník hostí, ale pozorný Lindr včasným vyběhnutím zabránil. V 67.min zahrál Plašil standardní situaci na Hradeckého, ale ten netrefil v šanci přesně míč. V 72.min Kotal pod tlakem špatně odkopl míč. Ten se dostal k Martínkovi a jeho rána z vápna skončila pod břevnem Lindrovi branky 3-1. Hned v 73.min poslal opět Martínek trestný kop na bránu, ale Lindr se překvapit nenechal a na přední tyči míč vyrazil. Hosté vycítili šanci a dostavali domácí pod tlak především nakopávanými míči. Domácí však s přehledem vše vyřešili a dotáhli utkání do vítězného konce.

Martin Barbarič (trenér FC HK B) :

Celý tým předvedl zodpovědný výkon a velkou touhu po vítězství. Jsem rád, že jsme dokázali porazit mužstvo, které celkem s přehledem směřuje za postupem a odvedli jsme jim podzimní porážku. Na herním projevu se projevila kvalita hráčů z „A“ mužstva.