Ovčáry - FC Hradec Králové B muži 1:1 (0:1)

Frydrych - Přibyl, Chleboun, Kašpar, Plašil – Veselka (80. Jirman), Dian, Kout, Melek - Dvořák J., Zinke (85. Bitomský)

Branky :

25. Plašil

ČK :

Hosté vstoupili do utkání s touhou odčinit zaváhání s Dobrovicema. Už ve 2.min zahrával Dian rohový kop, který Kašpar poslal hlavou nad. Domácí se k prvnímu ohrožení Frydrycha dostali v 7.min kdy po centru ze strany zakončovali nebezpečně na přední tyči. Potom se hrálo převážně ve středu hřiště, kde hosté kombinovali. Domácí se dostávali dopředu nakopávanými balony, které obrana hostí s přehledem kontrolovala. V 25.min vymyslel překrásnou akci Přibyl, který přešel přes dva protihráče kolmo nahrál Dvořákovi ten z prvního doteku posunul na Diana a s jeho skákavou střelou si domácí brankář poradil s vypětím všech sil k odraženému míči se dostal Plašil a nedal obraně s brankářem šanci. 1-0 pro Hradec. Domácí si s pohlednou kombinační hrou hostí nedokázali poradit. Do konce poločasu už hradeckou branku nedokázali ohrozit, zato hosté měli ještě několik nebezpečných akcí, ale buď scházela přesnost, nebo razance. Největší z nich spálil ve 45.min Dvořák, když Dian rozehrál roh, který se k němu odrazil znovu a následný centr z metru posílá na dlouhou nohu Dvořák vedle.

Druhý poločas se do 62.min odehrával ve středu hřiště. Potom si domácí začali vytvářet tlak podporovaný nejen větrem v zádech. Za druhý poločas zahrávali přes 20 standardních situací!!! První z nich přišla právě v 62.min kdy Kašpar zahrál na roh a po jeho rozehrání ukázal první zázračný zákrok po hlavičce útočníka Frydrych. Další velká šance domácích přišla po dlouhém autu a hlavičce, ale Frydrych ukázal opět výborný zákrok. V této části hry domácí zakončovali ještě 4x, ale většinou nepřesně. Hradec postupně hru vyrovnal a sám začal hrozit. Nejprve zakončoval Zinke mimo a po krásné kolmici od Diana postupoval ve 78.min sám na brankáře, ale jeho zakončení skončilo těsně vedle levé tyče. V 93.min zahrávali domácí standardní situaci na zadní tyč, kde se objevil nepokrytý hráč domácích, který svým volejem nedal Frydrychovi šanci 1-1.

Pavel Matějka (asistent FC HK B):

Z našeho hlediska nám herně vyšel první poločas, kdy jsme dobrou kombinací domácí nepustili do hry. Zaslouženě jsme se dostali ve 26.min po střele Diana a dorážce Plašila do vedení. Bohužel další brankovou příležitost se nám nepodařilo Dvořákem proměnit. Druhý poločas si domácí vytvořili tlak hlavně ze standardních situací. Kdy nás podržel brankář Frydrych. V 93. min jsme nevyřešili dobře poslední standardní situaci a domácí vyrovnali.