Ofenziva zvítězila nad obrannou hrou obou celků.

25. 8. 2014   |   Redakce
Dnešní utkání slibovalo vyrovnaný souboj dvou celků ze středu tabulky. V tomto gólově velmi bohatém střetnutí si oba soupeři rozdělili body za remízu 5:5.

Hned v úvodu utkání se po krásné kolmici Kopřivy dostal do velké šance Heger, ale jeho střela skončila těsně vedle teplické svatyně. Votroci však v náporu nepolevili a do dvacáté minuty si připravili další šance, tentokrát však gólové.

První přišla v 13. minutě, když Týfa posadil přesným centrem míč na hlavu naběhnutého Kopřivy a ten nedal teplickému gólmanovi šanci, 1:0. Na další brankový zápis se čekalo pouhých sedm minut a byl u toho opět Kopřiva, který kolmicí za obranu našel naběhnutého Zorvana a lobem přes vyběhnutého Lukáče zvýšil na 2:0.

Poté se hra vyrovnala, ale v závěru poločasu se gólově prosadili opět Votroci. Hynek Prokeš si ve velkém vápně zpracoval míč, otočil se okolo svého strážce a povedenou střelou na zadní tyč upravil poločasový výsledek na 3:0.

Do druhého poločasu Votroci nevstoupili vůbec dobře. Tepličtí převzali iniciativu a na gól čekali pouhých pět minut, když se poprvé prosadil Chukwuma a za další tři minuty tentýž hráč přidal svůj druhý gól a tím snížil náskok Votroků na pouhý jeden gól, 3:2.

Hradečtí se z nepovedeného vstupu do druhého poločasu oklepali až v šedesáté minutě, kdy vyrovnali hru. Gólově se opět prosadili v 68. minutě nejprve Zorvanem, který v zápase podruhé přeloboval vyběhnutého Lukáče, aby hned vzápětí potrestal chybné vyběhnutí teplického gólmana Prokeš, 5:2.

Votroci byli i nadále při chuti, ale stoprocentní šanci Týfa neproměnil a Hynek Prokeš z hranice vápna trefil pouze tyč teplické branky. Naopak zahřmělo na druhé straně, když se okamžitě po svém vstupu na hrací plochu prosadil střídající Uhlíř, který využil chyby domácí obrany, 5:3.

Ke konci utkání Votroci ještě nastřelili tyč Zorvanem a vyloženou šanci neproměnil Langr. Poslední slovo tak měli hosté, kteří se prosadili v samotném závěru utkání a v nastavené době hry srovnali stav utkání na hokejových 5:5 brankami Chukwuma a Richtera.

Dnešní utkání přítomným divákům nabídlo celkem deset branek, což svědčí o faktu, že oba týmy se více věnovaly útočné hře, než bránění.

FC Hradec Králové – FK Teplice 5:5 (3:0)

FC Hradec Králové: Jehlička – Zezula, Vyšehrad, Drozd Pavel, Kratochvíl – Vobejda, Zorvan – Kopřiva,Týfa (87. Pago), Heger (73. Vágner) – Prokeš (80. Langr)
FK Teplice: Lukáč – Horvát, Heger, Urma – Schettl, Kodeš, Jirásek, Richter, Stibor (87. Hynek) – Chukwuma, Laňka (78. Uhlíř)

Branky: 13. Kopřiva, 20., 68. Zorvan, 45., 71. Prokeš – 50., 53., 91. Chukwuma, 79. Uhlíř, 93. Richter, ŽK: Týfa, Vyšehrad - Richter, Laňka, Lukáč, Rozhodčí: Berka – Hock, Tryzna, Počet diváků 127