O výsledku rozhodly standardní situace

15. 4. 2014   |   Redakce
Podle konečného výsledku juniorského utkání by se dalo říci, že se jednalo o jednostrannou záležitost Ostravských. Ti také nastoupili se zkušenými hráči áčka, zatímco naše juniorka byla s nejmladší sestavou.

Dvacetiminutovka skutečně byla pod taktovkou domácích, ale do šancí se tlačili i votroci, jmenovitě pak Jukl a Sixta. Nad hradeckým gólmanem zazvonila konstrukce po střele Pyclíka. O pár minut později domácí vedli, když po rohovém kopu Sochora stačil Jedlička míč tečovat jen do branky, 1:0. Poté se ukázal hbitý De Azevedo, když prošel do vápna a přeloboval strážce hradecké svatyně k tyči, 2:0. Postupně narůstala aktivita na kopačkách hráčů v černých dresech a vyústila v premiérový gól mladého reprezentanta Trubače za juniorský tým, jenž si po akci Sixty narazil míč s Juklem a Šrom byl bez šance, 2:1.

Druhá půle, po vystřídání zkušených ligistů, pak přinesla vyrovnanější hru a nevyužité příležitosti na obou stranách. Nejprve Kundrátek tváří v tvář Jedličkovi poslal balón vedle, aby poté Drozd hlavou po pěkném centru Sixty z přímého kopu trefil prostor ovládaný Šromem. Hradečtí se vehementně snažili o vyrovnání a domácí o potvrzení jednobrankového vedení. Vyšla druhá varianta. Po rohovém kopu Kundrátka hlavičkoval přesně Půda, 3:1. Čtvrtou branku přidal v poslední minutě po minele Zezuly ve středu pole střelou na zadní tyč M. Kundrátek.

Jaroslav Veselý, trenér: „Úvodních dvacet minut jsme se rozkoukávali, přesto jsme si vytvořili proti zkušeným hráčův domácím týmu i několik dobrých příležitostí ke skórování. Po první chybě po standardní situaci jsme domácí nechali jít do vedení a druhá branka v naší síti byla po individuální akci brazilského záložníka. Snížili jsme, a chtěli i vyrovnat. Domácí však byli v zakončení úspěšnější.“

FC Baník Ostrava – FC Hradec Králové 4:1 (2:1)

Branky: 28. Šichor, 33. De Azevedo, 82. Půda, 90. Patrik Kundrátek – 39. Trubač, Rozhodčí: Caletka – Pochylý, Dubravský, 55 diváků

Baník Ostrava: Šrom – Zawada (46. Honiš), Celba, Stronati, Byrtus – Patrik Kundrátek, Lindpere (46. Lukáš Kundrátek), Šichor, De Azevedo (66. Hrdlička) – Pyclík (72. Malcharek), Opatřil (63. Půda).

Hradec Králové: Jehlička – Soukup, Zezula, Krčál, Drozd (75. Hlavsa) – Trubač, Vobejda, Sixta, Heger (56. Kopřiva) – Jukl, Vágner (85. Langr).