O výsledku rozhodla lepší produktivita domácích

20. 5. 2014   |   Redakce
S Koubkem v brance, Hovorkou v obraně, Zorvanem, Juklem a Bláhou v útoku, to byli hráči širšího kádru Áčka, kteří doplnili juniorskou sestavu v utkání s brněnskou Zbrojovkou.

Vyrovnaný první poločas odehrávající se převážně mezi vápny přinesl na každé straně po jedné brankové příležitosti. Zvláště ta hradecká ve 32. minutě volala po brankovém vyjádření. Po rohovém kopu Kopřivy hlavičkoval Drozd a po něm Krčál, ale domácí, jmenovitě Šumbera, vyhlavičkoval míč z brankové čáry již překonaného brankáře Veselého.

Devět minut po zahájení druhé půle se v nenápadné akci opřel před vápnem do míče Dvořák a střela po zemi se ujala. Domácí vedli 1:0. Vzápětí však hosté v bílém mohli srovnat Hlavsou, ale proti byl obránce Drahoš, jenž stačil střelu směřující do branky zblokovat. Stálým nebezpečím pro hosty byli domácí Kunc se střídajícím běhavým Brigantem. Posledně jmenovaný také zvýšil na 2:0, když ve vápně jemně tečoval střelu Studeného. Deset minut před koncem však přišla paráda Bláhy, který si vyměnil míč s Juklem, jenž mu na malé vápno nezištně narážečkou míč vrátil, ten si ho zasekl a z otočky jej poslal pod břevno u vzdálenější tyče. Na srovnání skóre bylo již málo času a domácí si výsledek pohlídali.

FC Zbrojovka Brno- FC Hradec Králové 2:1 (0:0)

FC Zbrojovka Brno: Veselý – Pospíšil, Malík, Šumbera (71. Studený), Adimoha (46. Brigant) – Sedlák (82. Sus), Lutonský, Drahoš, Kunc (84. Krejčíř) – Vávra (46. Dvořák), Hanuš

FC Hradec Králové: Koubek – Zezula (90+1 Langr), Soukup, Hovorka, Kopřiva (56. Hlavsa) – Vobejda, Krčál, Zorvan, Jukl, Drozd (69. Dočekal) – Bláha

Branky: 52. Vávra, 74. Brigant – 80. Bláha, Rozhodčí: Vojkovský – Nádvorník, Polák