O výhře nad Vlašimí rozhodli Votroci ve druhém poločase

10. 4. 2016   |   Redakce
Hradec Králové splnil roli favorita a nad Vlašimí vyhrál zaslouženě 2:0. O první branku se zasloužil Petr Mareš, když proměnil pokutový kop. Vítězství pak potvrdil premiérovou branku střídající Marek Krátký.

Ještě než došlo k samotnému zápasu, tak zmíníme, že úvodní nástup byl ve znamení projektu Víkend otců, kdy se na hrací ploše objevily také děti našich členů A týmu a následovalo společné focení. Od prvních minut utkání byl k vidění očekávaný obraz hry, kdy většinu času byli u míče fotbalisté Hradce Králové, kteří se marně snažili dostat za obranný val hostů. Vlašim se na útočnou polovinu dostávala jen sporadicky a bez přímého ohrožení branky Radima Ottmara.

Za domácí se k prvnímu střeleckému pokusu propracoval Schwarz, ovšem jeho střela z první mířila vedle. O poznání blíže gólu byl ve 22. minutě Tomáš Malinský, který zkusil z levé strany křižně vypálit, míč minul tyč Vlašimi o pouhé centimetry. Ve 33. minutě se osmělili i svěřenci kouče Martina Haška, když se do útoku dostal Janda. Nicméně hbitý a přesný skluz Dana Trubače celou nebezpečnou situaci zmařil. Ve zbývající části prvního poločasu se již diváci v sychravém počasí příliš fotbalové krásy nedočkali a do kabin se šlo s bezbrankovým stavem.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala pro Votroky vůbec nejlépe, jak mohla. Jeden z hráčů Vlašimi zahrál v pokutovém území rukou a sudí Machálek nařídil penaltu. K té se postavil zkušený exekutor Petr Mareš a mladému Vorlovi nedal šanci, 1:0.Vzápětí mohl jít Hradec již do dvoubrankového vedení, když se ale v bezprostřední blízkosti Tomáš Malinský před brankou Vlašimi prosadit nedokázal. Hradečtí měli další 100% šanci v 56. minutě, Filip Zorvan tvrdě vypálil a vyražený míč mohl do zcela prázdné brány uklidit Honza Pázler, leč nezachoval klid a branku přestřelil.

Poté zahrozili také hosté, když v 72. minutě nebezpečně hlavičkoval Hejný, ale obrana Hradce zafungovala dobře. O tři minuty později bylo na Všesportovním stadionu v Malšovicích o poznání veseleji. Nejprve Malinský perfektně vybojoval balón, následná střela Zorvana byla zblokována a dostala se až na úplně volného Marka Krátkého, ten ani ne minutu po pobytu na hřišti zařídil dvoubrankové vedení, 2:0.

V samotném závěru nebyla Vlašim daleko od kontaktní branky, ale ani jeden z rohových kopů tížený gól nepřinesl. V 89. minutě mohl do prázdné branky poslat kulatý nesmysl Honza Pázler, ale v pádu nemířil přesně. Fotbalisté Hradce Králové tak zcela zaslouženě vyhráli 2:0 a připsali si do tabulky důležité tři body, které znamenají posun na druhé místo v tabulce Fotbalové národní ligy. Navíc brankář Radim Ottmar vychytal letošní třináctou nulu a dostává se tak před karvinského gólmana Pindrocha.

FC Hradec Králové - FC Sellier & Bellot Vlašim 2:0 (0:0)

Branky: 51. Mareš, 75. Krátký. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Boček. ŽK: 27. Krmaš – 50. Pimpara, 53. Kulhánek, 55. Průcha, 69. Nový, 89. Dressler. Počet diváků: 1038.

Sestavy: FC Hradec Králové:
Ottmar – Plašil, Krmaš, Nosek, Mareš – Janoušek, Schwarz (74. Krátký) – Trubač, Zorvan (89. Súkenník), Malinský – Pázler (90+1. Nworah).

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vorel – Nový, Štochl, Pimpara, Dressler – Frizoni (46. Průcha), Hejný (79. Nečas), Tarczal (46. Hašek), Kulhánek, Janda – Hadaščok.