O exportu bodů na Letnou rozhodla vlastní branka

15. 9. 2014   |   Redakce
Jako předkrm víkendového prvoligového duelu mezi Votroky a Spartou Praha mohli fanoušci shlédnout v Orlické kotlině zápas juniorských výběrů. V sestavách obou týmů nastoupila mladá generace obou klubů se zkušeným Hablem na domácí straně a Manuelem Pamičem na straně druhé.

V úvodu utkání se hrála vyrovnaná partie. Míč putoval od šestnáctky k šestnáctce a pouze Matějka s Jurdíkem zahrozili svými střelami, které ale gólmana Jehličku v brance Hradce Králové nepřekvapily. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Vorla Erik Týfa.

Od dvacáté minuty hosté převzali iniciativu, z které pramenily šance Miskoviče, Špačka a Peška a pouze brilantní zákroky brankáře Jehličky uhájily čisté konto Votroků. V samotném závěru se pak tleskalo „voleji“ domácího Týfy a hlavičce Filipa Zorvana, jenže ani jedna šance ke změně skóre nevedla, a tak se do druhého poločasu šlo za bezbrankového stavu.

Z něho neuběhlo ani třicet vteřin a po prudkém centru hostujícího Kulhánka si za záda bezmocného Jehličky vrazil míč do vlastní branky domácí Vyšehrad a poslal hosty do vedení, 0:1. Hned vzápětí domácí tým opět podržel brankář Jehlička proti stoprocentním šancím Kadlece nebo Jurdíka.

Aktivita hostí trvala zhruba do 55. minuty. Poté se hra vyrovnala a Votroci se několikrát dostali před sparťanskou branku. Bohužel jejich snaha vyzněla střelecky naprázdno, a tak si sparťanská juniorka odvezla z východočeské metropole všechny body za vlastní gól z úvodu druhého poločasu.

FC Hradec Králové jun. – AC Sparta Praha jun. 0:1 (0:0)

FC Hradec Králové jun.: Jehlička – David Drozd, Pavel Drozd, Vyšehrad, Kratochvíl – Heger (57. Langr), Hable, Vobejda, Zorvan – Týfa (68: Hlavsa), Káva (79. Vágner)

AC Sparta Praha jun.: Vorel – Kadlec, Matějka, Toml, Pamič – Špaček (46. Schick), Kulhánek, Čavoš (91. Sulovský), Pešek (89. Mejdr) – Miskovič (90. Vokoun), Jurdík (80. Macháč)

Gól: 46. vlastní, ŽK: Vyšehrad, Rozhodčí: Ulrich – Zeman, Haleš, Počet diváků 180