Nový areál v Orlické kotlině byl svědkem nadprůměrné juniorské kopané

17. 3. 2014   |   Redakce
Přírodní tráva v Orlické kotlině hostila souboj Votroků s lídrem Juniorské ligy SK Slavií Praha. V hostujícím týmu se představili hráči, kteří již mají prvoligové zkušenosti (Dostál, Prošek, Čonka, Frejlach). Domácí tým byl také doplněn hráči A týmu a tak diváci měli možnost vidět kvalitní souboj.

Utkání začalo ve svižném tempu a brankaři obou celků se nenudili. První velkou šanci měl již v 8. minutě hradecký Ondřej Kraják, který na hostujícího gólmana postupoval sám, jenže Řehák v brance Slavie byl pozorný a brejk zlikvidoval. Na druhé straně vychytal Lindr nájezd Červenky a také prudkou přízemní střelu Proška.

Po třiceti minutách hry měl další šanci Kraják, jenže zblízka Řeháka neprostřelil a Sixtovu dorážku zblokovala hostující obrana. Na druhé straně Lindr dvakrát prokázal své kvality a Mensa, ani Prosek na něj nevyzráli.

První poločas se odehrál bez branek, ale zato ve velkém tempu s množstvím pěkných situací, což se přítomným divákům líbilo.

V plejádě brankových, ale neproměňovaných šancí se pokračovalo také v druhém poločase. V 55. minutě Hovorka vysunul Dvořáka, jenže ten opět skončil na dobře chytajícím Řehákovi. Za čtvrt hodiny se hradecký útočník šikovně obtočil okolo hostujícího beka, bohužel se stejným výsledkem.

Také v druhém poločasu se hrál pohledný fotbal. Nový muž na hřišti Frejlach svoji tutovku neproměnil a obdobně dopadl na druhé straně také hradecký Kopřiva. V 75. minutě vyslal Bláha Dvořáka na zteč se slávistickým brankářem, ale Pavel svoji další tutovku nedal.

Na gól si musel počkat do 80. minuty. Po pravé straně se prosmýkl Soukup, jeho přetažený centr vrátil hlavičkou před bránu Kraják, kde byl připravený Pavel Dvořák. Ten se tentokrát již prosadil a Votroky poslal do vedení, 1:0. Domácí si nejtěsnější vedení pohlídali a také potřetí v řadě si připsali plný počet bodů.

FC Hradec Králové jun. - SK Slavia Praha jun. 1:0 (0:0)

FC Hradec Králové: Lindr – Soukup, Zezula, Krčál, Kratochvíl – Kraják (92. Hlavsa), Hovorka (60. Kopřiva), Sixta, Vobejda, Zelený (46. Bláha) – Dvořák

SK Slavia Praha: Řehák – Dostál, Mac, Souček, Čonka – Prošek (82. Vondráček), Prosek, Verner (84. Liška), Peterka (76. Zámečník) – Červenka, Mensa (70. Frejlach)

ŽK: Hovorka, Vobejda – Prošek, Rozhodčí: Ochotnický – Arnošt, Šob, Počet diváků: 110