Největší zážitek? Zápas proti Španělsku, říká Jakub Šípek

7. 2. 2018   |   Redakce
Ve stejný termín, kdy tým Votroků absolvoval herní soustředění v Uherském Brodě, jeden z členů kádru Jakub Šípek hájil černobílé barvy FC Hradce Králové na reprezentačním srazu kategorie U-19. V dresu se lvíčkem na prsou se zúčastnil turnaje této věkové kategorie „Copa de Atlántico“ na Kanárských ostrovech. Jak se mu dařilo a s jakými dojmy se vrátil, to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jakube, jaký to byl turnaj a jakými výsledky se naše reprezentace na Kanárech prezentovala?
Turnaj to byl mezinárodní, kromě naší repre zde startovaly také výběry Španělska, Japonska a domácích Kanárských ostrovů. Bylo super, že se hrálo v teple. V nynější zimě nás to všechny samozřejmě o to více těšilo. Pokud jde o výsledky, nejprve jsme remizovali 1:1 se Španělskem, hned druhý den jsme nastoupili proti Japonsku a v hodně protočené sestavě jsme podlehli 0:1. Poslední zápas byl proti výběru hráčů z Kanárských ostrovů, ten jsme bez problému ovládli vysoko 5:0.

Jak se ti dařilo herně a střelecky?
Jestli a jak se mi dařilo herně, ponechám na trenérovi Kozlovi. Já jsem byl velmi rád, že jsem pozvánku dostal, protože na předchozím srazu, kterým byl v rámci kvalifikace na EURO, jsem chyběl. Měl jsem tedy nyní o to větší motivaci se trenérovi dobře ukázat, předvést mu, že na sobě pracuji, že do výběru patřím. Nastoupil jsem ve všech třech zápasech. V tom prvním, kdy jsme uhráli se Španěli cennou remízu, jsem nastoupil v základu a odehrál jsem asi 65 minut. V souboji s Japonskem jsem naskočil na posledních přibližně 25 minut a poslední zápas jsem odehrál celý. V něm jsem vstřelil jednu z našich pěti branek.

Můžeš nám svůj střelecký zásah popsat?
Rád, protože jde o můj asi zatím nejhezčí gól v reprezentaci. Dostal jsem míč cca 25 metrů před brankou soupeře a poslal jsem ho, myslím si, docela pěkně na zadní tyč.

Jaký byl pobyt na Kanárských ostrovech? Přivezl sis nějaký suvenýr? Nebo silný zážitek?
Upřímně řečeno, byl to opravdu čistě fotbalový zájezd. Měli jsme snad jen jednu procházku, a to po pláži. Takže suvenýr žádný nemám. Ale zážitkem pro mne bezesporu byl právě zápas s mladými Španěli. V jejich kádru byli hráči, kteří již nakoukli do A-týmů ve svých klubech, borci ze slavných celků Barcelony FC a Realu Madrid – to je pro mne určitě zážitek, že jsem si proti nim zahrál.

Ty jsi ale díky reprezentaci neabsolvoval soustředění s Votroky. Nebudeš nyní muset něco dohánět?
Myslím si, že nějaké velké manko nemám. Co jsem se tady bavil s kluky, tak soustředění bylo hlavně herní, a i já jsem nabral odehrané minuty, možná víc, než kdybych byl na klubovém soustředění. Takže doufám, že žádný problém v tomto mít nebudu, musím ale samozřejmě makat a ukázat se zase tady trenérovi Havlíčkovi, že jsem přijel v dobré pohodě a může se mnou počítat.

Trénovali jste během srazu?
Samozřejmě, ale šlo spíš o tréninky taktické.

Jak se těšíš na blížící se jarní část sezóny?
Asi jako všichni kluci z kabiny se těším moc, po zimní dřině v přípravě je pak soutěž a zápasy odměnou. Navíc máme letos hodně atraktivní první duel, když hrajeme doma pohár proti Zlínu, pro mne je to novinka, tak daleko jsem ještě nikdy v domácím poháru nebyl. Hrajeme na Malšovickém stadionu a uděláme všechno pro to, abychom uspěli a nebyl to náš poslední pohárový zápas této sezóny!

Než vypuknou soutěžní zápasy, je před námi ještě několik přípravných. Tím nejbližším je střetnutí s polským týmem Miedz Legnica (pátek od 12,00 hod). Víš už, jestli se v tomto duelu domácím příznivcům představíš?
Tak to zatím nevím. Podle zpráv od trenéra hraje pak v sobotu také naše juniorka a tak bude část z nás hrát až v sobotu, abychom měli odehrané minuty. Je tedy možné, že budu hrát za ně. Ale to fakt zatím nevím, to je na trenérovi.

Kubo, díky za rozhovor a ať se daří.

Pro vás máme ještě malý bonus, ZDE můžete vidět celý zápas lvíčat proti Kanárským ostrovům nebo se mrkněte přibližně v čase 17,20‘ na branku Jakuba Šípka, pokud nechcete vidět komplet devadesát minut.