Na úvod soutěže juniorský tým remizoval

27. 7. 2015   |   Redakce
Nejvyšší juniorská soutěž se do areálu Bavlna vrátila po jeden a půl leté odmlce. Utkání nakonec vítěze nepoznalo a Votroci se se soupeřem z Vysočiny rozešli smírně. Za domácí tým nastoupila hned pětice hráčů z áčka.

FC Hradec Králové jun. – FC Vysočina Jihlava jun. 1:1 (0:1)

FC Hradec Králové jun.: Stejskal – Václavek, Drozd D., Drozd P., Plašil – Kraják, Janoušek, Zezula, Javůrek – Petrus, Vaněček

FC Vysočina Jihlava jun.: Soukup – Hron, Kriegsmann (46. Marcin), Zábrodský, Klusák – Šerý (69. Mlakič), Opluštil, Demeter, Fiala (46. Pedro) – Spirkoski (82. Hekerle), Klíma

Branky: 72. Zezula - 21. Šerý, Rozhodčí: Ulrich – Koval, Vojtěch, Počet diváků: 180

Úvodu utkání patřil hostům, kteří byli pohyblivější a v kombinaci přesnější. Ti se na prvních patnáct minut nastěhovali před Stejskalovu branku a mladého reprezentanta zaměstnávali množstvím centrů, s kterými si však dokázal poradit. Krátký však byl v 21. minutě na střelu jihlavského Šerého, který ideálně trefil horní růžek hradecké branky a hosty tak poslal do vedení. Srovnat skóre mohl po půlhodině hry domácí Kraják, jenže hostující Soukup jeho střelu vychytal.

Závěr prvního poločasu byl ve znamení šancí. Nejdříve mohl využít zaváhání hostující obrany Vaněček, ale namísto lobu zvolil prudkou střelu, kterou mu Soukup vychytal. Na druhé straně spálil velkou příležitost Demeter. V samotném závěru pak předvedli pěknou kombinaci Vaněček s Javůrkem. Druhý jmenovaný však obranu hostí neprostřelil. A ještě jednou Vaněček, který se po individuální akci dostal sám před hostujícího gólmana, který mu však svým včasným vyběhnutím ve skórování zamezil.

Začátek druhého poločasu patřil Votrokům, kteří si také vypracovali dostatek šancí, ale kýženou branku ne a ne vstřelit. Nepodařilo se to ani Jiřímu Janouškovi v 55. minutě, kterého v náběhu ideálně našel Kraják, jenže stabilní hráč prvního týmu branku z vyložené pozice přestřelil.

Takřka z protiútoku vysunul na druhé straně ideálně Klíma Marcina, kterému však velmi dobrou příležitost svým včasným vyběhnutím překazil Stejskal v brance FC Hradec Králové. Z následného rohového kopu si velmi dobrou příležitost vytvořil střídající Pedro a jen o chloupek prudkou hlavičkou minul pravou tyč hradecké branky.

Votroci toužili po srovnání skóre a hosty doslova přikovali na jejich polovinu. S tlakem také přišly příležitosti. Tu první, kdy Vaněček zkoušel přehodit vyběhnutého brankáře Jihlavy, ještě hostující obrana zablokovala, ale na střelu do pravého horního vinglu Zezuly již byl i brankář Soukup krátký, 1:1.

Závěr druhého poločasu opět přinesl vzruch. Nejprve Stejskal vychytal prudkou střelu Hekrleho, aby hned vzápětí prošla malým vápnem Jihlavy přihrávka Petruse, na kterou však žádných z dobíhajících hráčů Hradce nedosáhl. A tak úvodní zápas letošní Juniorské ligy skončil zaslouženou remízou.