Na úvod sezóny juniorka prohrála se Sigmou

29. 7. 2013   |   Redakce
Utkání dvou rozdílných poločasů viděli fanoušci v premiérovém utkání Juniorské ligy. Votroci v první půli byli lepším týmem, ale svoje šance přetavili pouze v jeden gól. Naopak hosté z Hané byli lepším týmem v druhém dějství a v díky dvěma brankám si z Hradce Králové odvezli všechny body.

V úvodu utkání měli dvě velké šance hosté. Nejprve zablokovaná střela olomouckého útočníka skončila na břevně Koubkovy brány a druhou zmařil sám Tomáš, kdy vystihl směr přihrávky Pospíšila na nekrytého Doležala.

V 26. minutě vymyslel dvě excelentní přihrávky Jan Shejbal. Nejdříve našel na malém vápně Hodase, který sice vyběhnutého Reichla překonal, jenže jeho slabá střela do branky nedoputovala. Ta druhá přihrávka již byla gólová, kdy se z velkého vápna střelou po zemi k tyči prosadil Langr, 1:0.

Za deset minut mohlo být veseleji. Na Sixtovu „kolmici“ si za obranu naběhl střelec úvodní branky zápasu Marek Langr, jenže jeho lob skončil na tyči Reichlovy branky.

Druhý poločas začali Hanáci náporem. První gólovou šanci Doležala ještě Koubek zlikvidoval, jenže v 55. se opět Doležal prosadil přes nedůrazného Krčála a podél Koubka srovnal skóre, 1:1. Olomoučtí mladíci v tlaku neustávali a gólově se prosadili ještě v 63. minutě. Na kolmici si za obranu naběhl Pospíšil, udělal kličku vyběhnutému Koubkovi a „zavěsil“ do prázdné branky, 1:2.

Votroci se v druhém poločase příliš neprosazovali. Výjimkou byla 80. minuta a průnik Langra na hranici vápna, odkud vyslal „jedovatou“ střelu na Reichla. Ten však slibnou příležitost svým zákrokem zlikvidoval. Posledních deset minut zápasu sice měli domácí územní převahu, ale do gólové příležitosti se již nedostali.

FC Hradec Králové – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0)

Sestava FC Hradec Králové: Koubek – Doležal, Krčál, Hock, Kratochvíl – Vobejda (84.Kraják) – Sixta (70. Bláha), Kučera – Hodas, Langr, Shejbal (63. Jukl)
SK Sigma Olomouc: Reichel – Javůrek, Štěrba, Svozil (42. Herynek), Sukup – Houska, Pospíšil (86. Kováč), Habusta – Zahradníček (59. Fišer), Doležal (89. Yunis), Holub (83. Weinlich)

Branky: Langr 26 – Doležal 55, Pospíšil 63, ŽK: Kučera, Kratochvíl, Bláha, Hodas, Počet diváků: 284, Rozhodčí: Bílek – Křížek, Haleš