Na Zlín nemyslím, je před námi ještě pohár, říká Jakub Chleboun

20. 9. 2016   |   Redakce

Dalším výborným výkonem se prezentoval stoper Votroků Jakub Chleboun na horké brněnské půdě. Odvracel, ve spolupráci se svým parťákem Markem Plašilem, útočné ataky domácí Zbrojovky ještě daleko před naší brankou a dlouho se zdálo, že naše defenziva udrží podruhé v řadě čisté konto. To se nepodařilo, díky naší již „klasické“ brance z rohového kopu, ale byl to právě kolega Kuby ze stoperské dvojice Marek Plašil, kdo zachránil černobílému baletu alespoň cenný bod za remízu 1:1.

Kubo, jaký to byl pro tebe zápas?

Já mám z utkání rozporuplné pocity. Vezeme bod, přitom v prvním poločase jsme byli jasně lepší a vytvořili si asi čtyři nebo pět stoprocentních gólovek. Bohužel, z žádné z nich se nám nepodařilo dostat merunu tam, kam patří, tedy do sítě domácího brankáře. Velká škoda, protože prvních pětačtyřicet minut bylo v naší režii a ty šance, které jsme si vytvořili, byly všechny velmi dobré.

S čím jste nastupovali do druhé poloviny utkání?

O přestávce jsme si zdůrazňovali, že musíme pokračovat ve svém výkonu a jenom zlepšit koncovku. Sice jsme domácí k ničemu nepustili, ale náš výkon již nebyl tak dominantní, jako do přestávky. Měli jsme sice minimálně jednu další tutovku“, ale celkově už to nebylo ono. Balony jsme spíše nakopávali, zkoušeli jsme hrát na brejky, druhá část zápasu bylo od nás spíše odbojovaná, než fotbalově odehraná.

A možná právě proto přišel deset minut před koncem gól do naší sítě.

Co k tomu říct… Klasika, další gól z rohu. Jediná jejich střela, která trefila bránu, a je z toho gól. Ukázali jsme ale potom charakter týmu, vsadili jsme všechno na jednu kartu a podařilo se nám nakonec vyrovnat. Bod vzhledem k tomu bereme jako zisk, protože jsme na venkovním hřišti ještě 5 minut před koncem prohrávali.

Pomohl podle tvého názoru soupeři příchod Listingiho v 46. minutě?

Určitě jim pomohl, byl to asi jejich nejlepší hráč. Je rychlý, technicky vyspělý, takže se logicky snažili hrát přes něj, aby rozehrával balony. Dal jejich hře fotbalové myšlení, šikovnost v osobních soubojích, byl to on, kdo posadil z rohu míč na hlavu Škodovi…

Příště nás čeká Zlín. Jak se na něj přichystat, co na překvapení dosavadního průběhu první ligy vymyslet?

Na Zlín jsem ještě nemyslel. Máme nyní nabitý týden, protože v úterý nás čeká pohárový zápas ve Vlašimi a teprve od středy se začneme chystat na „Ševce“. Co jsem měl možnost vidět, hrají opravdu výborně. Rychlý přechod do útoku z velmi dobře organizované obrany a hodně kvalitní standardní situace. Určitě vyšší fotbalová kvalita, než dnešní Brno. Rozhodně ale budeme hrát na tři body. Trenéři nás jistě dobře připraví, a pokud jimi stanovenou taktiku dodržíme, máme velkou šanci uspět.